2018. 05. 28. hétfő - Emil, Csanád 16°C | 28°C Még több cikk.

2012 legjobb autói között tartolt a Volkswagen-csoport

Több mint 300 autó közül választhattak az „auto motor und sport" magazin olvasói a "Besten Autos 2012" szavazáson, amelyen összesen nyolc első helyével a Volkswagen-csoport bizonyult a legsikeresebb gyártónak.

A Volkswagen személyautók és haszonjárművek, az Audi, a Seat és a Skoda, valamint a Porsche márkák típusai összesen nyolc első helyet szereztek meg.

A "Besten Autos 2012" választás tíz kategóriában zajlott, és mindegyikben az összesített eredmény mellett külön értékelték a legjobb importjárműveket is.

Kisautók között nyerő az Audi A1

A miniautók kategóriájában a Volkswagen márka az up! városi autóval biztosította be az első helyet, míg a kisautók közül az Audi A1 futott be elsőként – a Volkswagen Polo előtt.

A középkategória összesített értékelésében az Audi A4 és az A5 szerezte meg az áhított első helyet, és ugyancsak ebben a kategóriában a Skoda Superbet szavazták meg a legjobb import autónak.

Skoda Superb, a legjobb import autó

Az egyterűek kategóriájában a VW-csoport mindhárom dobogós helyezést megszerezte: az olvasói választás győztesének a Volkswagen Multivan bizonyult, míg a második és harmadik helyeket a Sharan és Touran típusok kapták meg. Az import autók közötti győzelmet ebben a kategóriájában a Seat Alhambra szerezte meg.

A Porsche márka a luxuskategóriában a Panamerával aratott győzelmet a konkurencia fölött, és a stuttgartiak a spportautók között is nyertek – a Porsche 911 Carrera/Turbo jóvoltából.