2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

„ Egységes” továbbjutás

Kajak-kenu

A poznani Európa-bajnokság ezerméteres előfutamai után egyedül a K1-ben érdekelt győri Benkő Zoltán kénytelen vízre szállni a péntek délelőtti középfutamban. Az athéni bronzérmes kenus Vajda Attila két világklasszissal, a cseh Martin Doktorral és a címvédő német Andreas Dittmerrel került egy nyolcasba. A Szeged mindössze 22 éves reménysége nem ijedt meg, s ugyan végül csak a még éppen továbbjutást érő harmadik pozícióban haladt át a célvonalon, végig versenyben volt a sztárokkal.

A Kozmann György, Kolonics György kenupáros futamgyőztesként kvalifikálta magát a legjobbak közé, csakúgy, mint Benedek Dalma K1-ben, a Kovács Katalin, Janics Natasa duó K2-ben, illetve a férfi K2-ben versenyző Kökény Roland, Kucsera Gábor kettős.
A kétszeres olimpiai bajnok férfi kajak négyes bemutatkozása nem sikerült túl fényesre: a Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos és Horváth Gábor alkotta klasszis egység ugyanis meglepetésre mindössze harmadik lett a lengyel és a spanyol kvartett mögött, így éppen csak elkerülte azt, hogy a pénteki középfutamban is szerepelnie kelljen.
Az 500 méteres előfutamok során Vereckei Ákos mintegy fél hajóhossz előnnyel utasította maga mögé ellenfeleit. A férfi kajak ketteseknél a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor párosa a litván, a cseh és a román hajó mögött negyedikként ért célba, így péntek délután ismét rajtgépbe állnak. A Sík Márton, Csamangó Attila, Bethlenfalvi István, Bozsik Gábor összeállítású kajak négyes ugyanakkor harmadik helyével egyből döntős lett.
A női kajakosoknál Viski Erzsébet meggyőző produkcióval megnyerte futamát, és egyből a vasárnapi döntőbe került. Kovács és Janics duója másfél hajóhossz előnnyel leiskolázta a mezőnyt, így csak három nap múlva szállnak vízre legközelebb. Ugyanez érvényes a Paksy Tímea, Benedek Dalma, Szabó Szilvia, Bóta Kinga összeállítású kvartettre, amely szoros csatában, a németek és lengyelek előtt győzött.
A Kolonics György egyesben második lett, s ezzel máris kvalifikálta magát a fináléra. Ugyanígy tett a Kovács Gergely, Bozsik Attila duó. A Hüttner Csaba, Fürdök Gábor, Joób Márton és Sarudi Pál alkotta négyes verseny nélkül döntős, hiszen számukban kevesen neveztek.

A mai műsor

15.30, előfutamok: 100 női gyors, 200 férfi hát, 200 női mell, 200 férfi mell – Bodor Richárd,… Tovább olvasom