2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

3-0-ra győztek a házigazdák Ecuador ellen

A házigazda német labdarúgó-válogatott 3-0-ra legyőzte az ecuadori csapatot a világbajnokság A csoportjának harmadik fordulójában.
Jürgen Klinsmann együttese így százszázalékos mérleggel, csoportelsőként jutott a legjobb 16 közé, ahol a B csoport második helyezettjével találkozik majd.

Eredmény, A csoport, 3. forduló:

Ecuador - Németország 0-3 (0-2)
Berlin, 72 ezer néző
v: Valentyin Ivanov (orosz)
Ecuador: Mora - de la Cruz, Guagua, Espinoza, Ambrossi - Mendez, Edwin Tenorio, Ayovi (Urrutia, 68.), Valencia (Lara, 63.) - Borja (Benitez, a szünetben), Kaviedes
Németország: Lehmann - Friedrich, Huth, Mertesacker, Lahm - Schneider (Asamoah, 73.), Frings (Borowski, 66.), Ballack, Schweinsteiger - Podolski, Klose (Neuville, 66.)
gól: Klose (4., 44.), Podolski (57.)
sárga lap: Valencia (51.), illetve Borowski (75.)

Fotó: AFP
Lendületesen kezdte a meccsen a hazai együttes, s már a 4. percben megszerezte a vezetést. Már-már úgy tűnt, hogy Schweinsteiger szögletét követően sikerül felszabadítania az ecuadori védőknek, amikor a labda Mertesacker elé került, ő a kapunak háttal állva jobbra dobta ki a labdát, Schweinsteiger okosan középre gurított, az érkező Klose pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

Az ecuadori támadások már a középpályán elhaltak, mindent elmond a csapat aktivitásáról, hogy az első játékrészben összesen kétszer próbálkoztak kapura lövéssel, akkor is jócskát elvétették a célt. A másik oldalon Mora kapus sem kapott sérvet a sok munkától: a németek ugyanis mindössze kétszer találták el a kaput, azokból gól is lett.

A félidő derekán Mora néhány jó ütemű kiindulással és mentéssel vétette magát észre, a 44. percben aztán már ő sem segíthetett. Ballack kiválóan emelt a védők mögé, Klose ügyesen fordult le, majd a kiinduló hálóőr mellett is eltolva a labdát két lépésről gurított az üres kapuba (0-2).

A második játékrész legalább abban előrelépést hozott, hogy Edwin Tenorio és Mendez is próbára tette Lehmann éberségét, az Arsenal-kapusa gépiesen tolta szögletre a két távoli bombát.

Gólt azonban ismét Németország szerzett: az 57. percben egy villámgyors akció végén Schneider jobbról centerezett középre, az érkező Podolski bevetődve, 4 méterről perdített a jobb alsó sarokba (0-3). Két perccel később a Bayern friss igazolása is duplázhatott volna, de erőtlen lövését Mora védte.

Érdekes módon a labdabirtoklás tekintetében ugyan ecuadori fölényt lehetett megfigyelni, a pályán az történt, amit a házigazda akart. Sima 3-0-s sikerével könnyedén abszolválta a csoportot Jürgen Klinsmann együttese, a maximális kilenc pontot begyűjtve csoportelsőként lépett a nyolcaddöntőbe.

Ecuador is a legjobb 16 között folytatja, a dél-amerikaiak ennél csak jobb teljesítményben bízhatnak.