2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

soproni fiatalok kiváló játékával

Az utánpótlás Európa-bajnokságokon a női és a férfiegyüttesben is két-két soproni játékos szerepelt, s mindkét gárda roppant fontos sikert aratott.

kosárlabda

A férfiak U20-as Európa-bajnokságán az A csoportban való bentmaradás volt a tét a magyar–német összecsapáson, amelyet a 13–16. helyért játszottak és a mieink 70–63-ra nyertek. A soproniak közül Szabó Miklós 8 ponttal és 9 lepattanóval, Vesztergom Zsolt pedig egy triplával járult hozzá a bentmaradást jelentő diadalhoz. A 13. helyért találkozón a mieink 101–69-re kikaptak a lett válogatottól, de ennek már nem volt különösebb jelentősége.
A hölgyek U18-as tornáján a mieink fehéroroszok elleni sikere után a szerbek valósággal kiütötték a németeket (79–27), szombaton megverték a fehéroroszokat is. Így a magyar–német meccs tétje nem kevesebb volt, mint az, hogy amennyiben a mieink nyernek, bejutnak a legjobb nyolc közé.
Mindkét soproni játékos, Gadnai – az ő kosarával egyenlítettek a mieink – és Orbán is a pályán volt. A harmadik negyedben aztán többek között Gadnai eredményes és hasznos játékával – a soproniak fiatalja 7 ponttal és 8 lepattanóval zárta az összecsapást – meglépett ellenfelétől, s az ekkor szerzett előnyét a meccs alatt végig tartani tudta (53–46).