2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

A svájciak fegyelmezett játéka és jobb erőnléte döntött

A svájci válogatott gyors középpályás játékkal, és kontrákkal 2-0-ra legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát és ezzel első helyen végzett a G csoportban.
A svájci Frei gólja megpecsételte a mérkőzés sorsát
Svájc-Koreai Köztársaság 2-0 (1-0)

Hannover, 43 ezer néző, vezette: Horacio Elizondo (argentin)

Svájc: Pascal Zuberbühler - Philipp Degen, Philippe Senderos (Johan Djourou, 53.), Patrick Müller, Christoph Spycher - Tranquillo Barnetta, Johann Vogel, Ricardo Cabanas, Hakan Yakin (Xavier Margairaz, 71.), Raphael Wicky (Valon Behrami, 88.) - Alexander Frei

Korea: Li Von Cse - Li Jung Pjo (An Dzsung Hvan, 63.), Kim Dzsin Kju, Csoj Dzsin Csul, Kim Dong Dzsin - Park Dzsi Szung, Kim Nam Il, Li Ho - Li Csun Szu, Cso Dzse Dzsin, Park Csu Jung (Szeol Ki Hjeon, 66.)

Gólszerzők: Senderos (23.), Frei (77.)
Sárga lap: Senderos (43.), Yakin (55.), Wicky (69.), Spycher (82.), Djourou (90.), illetve Park Csu Jung (23.), Kim Dzsin Kju (37.), Csoj Dzsin Csul (78.), Li Csun Szu (80.)

10. perc: egy eladott dél-koreai labda után Frei indította Barnettát, aki egyedül törhetett kapura, de 15 m-es lövését az idejében visszaérkező Csoj Dzsin Csul végül blokkolta.
23. perc: a kezdőcsapatban több mint kilenc hónap után ismét helyet kapó Hakan Yakin kapu előterébe ívelt szabadrúgására Senderos érkezett pontosan az öt és feles bal sarkához és 6 m-ről a kapu bal oldalába fejelt (1-0).
45. perc: Li Csun Szu 16 m-es, bal alsó sarokra tartó bombáját Zuberbühler szögletre tornázta.
64. perc: Frei ugrott ki a jobb oldalon, hatalmas erejű, 14 m-es lövése a bal kapufán csattant.
66. perc: jobboldali szöglet után Cso Dzse Dzsin felejt 5 m-ről kapura, a svájci hálóőr bravúrral mentett.
77. perc: a lest reklamáló dél-koreai védők közül Frei lépett ki, elhúzta a kapus mellett a labdát, és jobbról, kisodródott helyzetből higgadtan a hálóba gurított (2-0).
83. perc: egy kapu előtti kavarodás után Kim Dzsin Kju elé került a labda, ő pedig 6 m-ről a kereszlécet találta el.

Már az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy egyik együttes sem a döntetlenre hajt, amint tehette, mindkét gárda erőszakosan, a középpályát gyorsan átjátszva az ellenfél kapuja felé vette az irányt. A svájciak lendületesebben és pontosabban szőtték támadásaikat, több ígéretes helyzetet is kialakítottak, s - végül egy pontrúgás után - a félidő derekán megérdemelten jutottak vezetéshez. Az ázsiaiak a gól után csak a pihenő előtti utolsó percekre pörögtek fel újra, akkor azonban több veszélyes támadást is felépítettek, de nem sikerült egyenlíteniük.

A második játékrészt is a dél-koreaiak kezdték agresszívebben, sorra alakították ki a helyzeteket, a megsérült Senderos kiválásával meggyengült svájciak kontrákkal próbálták zavarba hozni a rivális védelmét. Az idő múlásával egyre idegesebbé és fáradtabbá vált a hátrányban lévő csapat, az európaiak pedig a hajrában, egy védelmi hiba után bebiztosították sikerüket.

A svájciak 7 ponttal végeztek a csoport élén és hétfőn Ukrajnával játszhatnak majd a legjobb nyolc közé kerülésért. A négyes másik meccsén Franciaország legyőzte Togót, így 5 ponttal zárt, a dél-koreaiak 4 ponttal harmadikként végeztek a nulla pontos afrikai gárda előtt.