2017. 06. 23. péntek - Zoltán 22°C | 35°C Még több cikk.

A vártnál jobbak

Remekül teljesítettek tavaly a Győri Tenisz Club versenyzői. Idén női csapat is indul az ob II-ben, céljuk, hogy magasabb osztályba jussanak.

Tenisz

Elégedett a klub 2006-os eredményeivel Soós Szabolcs, a Győri TC elnöke, aki elmondta, a vártnál még kicsit jobban is szerepeltek az egyesület teniszezői. A férficsapat a Szuperligában a 8., az ob III-ban a 2. helyen zárt. Az F18-as korosztály az országos bajnokságban negyedik lett. A lányok a 14 évesek korosztályában negyedikek lettek az ob-n, a vidékbajnokság küzdelmeiben pedig ezüstérmet szereztek. Közülük Mikó Zsófia – aki a klub legeredményesebb és legígéretesebb versenyzője – a soproni Babos Tímeával jelenleg is a korosztályos magyar válogatott tagjaként Hollandiában versenyez, nem is akárhogy, hiszen a legújabb információk szerint a viadal nyolcas döntőjébe verekedték magukat.
Mikó Zsófia egyébként az

európai ranglista 17. helyezettje, több nemzetközi versenyen, így Umagban, Moszkvában és Pozsonyban is diadalmaskodott. Egyéniben 2., párosban 1. helyezett lett az országos bajnokságban, s megnyerte a Nike Junior Tour egyéni számát is. A tehetséges teniszező Berecz András edző irányításával 2007-ben is Győrben készül a versenyekre.
Az első osztályú Szepesházi Attila párosban második lett az F18-as ob-n, csakúgy, mint Kovács Gábor az F16-os korosztályban. Egyaránt az első helyen végzett Berecz Benedek és Mikó Zsuzsa Mini Tenisz Masters kategóriában.
A klubnál nőtt az igazolt versenyzők száma, ráadásul egyre több amatőr jár le sportolni a Kálóczy téri pályákra.
Újdonság, hogy idén az ob II-ben női csapatot indít a klub, cél feljutni a magasabb osztályba.
Hagyományteremtő szándékkal regionális teniszbált szervez a Győri TC, ezzel segítve a győri tenisz utánpótlásáért létrehozott alapítványt. A rendezvény március 9-én 19 órakor a győri Rába Hotelben lesz. A szervezők szeretnék, ha Győr és a régió teniszsportot kedvelői nemcsak a pályákon, hanem a bálteremben is kellemesen üthetnék el az időt. Jegyeket a 70/381-5051-es telefonszámon, február 28-ig lehet rendelni. Személyesen pedig a győri Kazinczy utcai HEAD Sportboltban és a Baross úti Sörpatika kávéházban lehet vásárolni.

Élelmiszerboltba törtek be

Sopronban ismeretlenek betörtek a Kuruc körúton lévő egyik élelmiszerboltba, és onnan… Tovább olvasom