2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

akad csiszolnivaló

kosárlabda SEAT Foton Győr 82 Atomerőmq Szekszárd 61 (33–10, 18–13, 15–17, 16–21)

Győr, Magvassy-sportcsarnok, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Kis B., Forrai S.

Edző: Ujhelyi Gábor
A hazai csapat kiválóan kezdte a mérkőzés, hamar 22 pontos előnyre tettek szert a zöld-fehérek. A vendégek rengeteg hibával játszottak, gyenge volt a dobószázalékuk, míg a másik oldalon tetszés szerint „termelték” a kosarakat Koncz Juditék.
A szünetet követő két negyedet elveszítette a győri csapat. Többek között azért, mert több ziccert is elhibáztak. A szekszárdiak játéka ugyan feljavult a második félidőre, ám összességében megérdemelten nyerték meg az összecsapást Gálos László tanítványai.
A Rába-parti alakulat győzelemmel és 50 százalékos mutatóval, összesen 13 győzelemmel és 13 vereséggel zárta az alapszakaszt.
Gálos László: – Hasonló események történtek, mint legutóbb a BEAC elleni mérkőzésünkön. Látható, hogy van még mit csiszolni a csapat játékán a rájátszásra. Az első negyed után nehéz volt motiválni az együttest.
Ujhelyi Gábor: – Az első negyedben még a moziban voltak a lányok.