2017. 03. 01. szerda - Albin 3°C | 12°C Még több cikk.

Argentína- Szerbia és Montenegró 6-0

Argentína kiütéses győzelmet aratott Szerbia és Montenegró válogatottja felett, 6-0 győzelem született.
Argentína kiütéses győzelmet aratott Szerbia és Montenegró válogatottja felett, és a Világbajnokság egyik fő esélyesévé nőtte ki magát. A két szurkolótábor kölcsönösen kifütyülte egymás himnuszát, majd a pályára is átragadt a feszültség: sok apró szabálytalanság, szerb sárga lapokkal.

A Gauchók magabiztosan, az Elefántcsontpart elleni győzelemmel a hátuk mögött vágtak neki a szerbek elleni találkozónak. Messi továbbra is csak a kispadon foglalt helyet, igaz, Crespo és Saviola megfelelő helyettes volt Drogbáék ellen. Déli szomszédunknál nagyobb a baj, a holland vereség után Vidic is kiesett a keretből.

A két szurkolótábor kölcsönösen kifütyülte egymás himnuszát, majd a pályára is átragadt a feszültség: sok apró szabálytalanság, szerb sárga lapokkal. A 6. percben gyönyörű támadás végén szerzett gólt Argentína: Sorin-Saviola-Maxi Rodriguez háromszögelés végén utóbbi lőtt Jevrics kapujába: 1-0.

Okosan járatták a gól után a labdát a dél-amerikaiak, miközben a szerbek elképzelés nélkül mentek előre. Gonzalezt sérülése miatt idejekorán le kellett cserélnie Pekermannak, Cambiasso váltotta a védőt.

Riquelme lőtt fölé egy szép csel után, a szerbek egyre inkább elveszítették a fejüket, majd a meccset is... A 31. percben a Vb eddigi leggyönyörűbb akciójában Riquelme Saviolához passzolt, a "Nyúl" Cambiassohoz tette a játékszert, aki Crespohoz továbbított, a Chelsea támadója sarokkal tette vissza Cambiassohoz a lasztit, aki kegyetlenül bevágta azt a kapuba: 2-0.

És még nem volt vége: Crespo a játékvezető szerint lesről szerzett gólt, a 41. percben viszont senki nem mentette meg a szerbeket: Saviola két védőt cselezett le, lövését védte Jevrics, a kipattanót Maxi Rodriguez lőtte a kapuba közelről: 3-0. Argentin futballiskola...

K.O.

A 100. válogatottságát ünneplő Milosevics lövése jelezte, szépen akarnak búcsúzni a szerbek. A másik oldalon Crespo kapkodta magát, két csel után lőtt, Jevrics védett üggyel-bajjal. Már a közönségnek játszott Argentína, néhol túlkombinálták a helyzeteket, főleg, amikor a tizenhatoson belül leálltak cicázni.

Kezsman csúszott be páros lábbal, az olasz játékvezető, Rosetti megunta a szerbek agresszív habitusát, és azonnal kiállította a csatárt. Beállt a Gauchóknál a két fiatal zseni, Tevez és Messi is.

Utóbbi rögtön gólpasszt is adott, gyönyörű akció végén önzetlenül keresztbe passzolt, Crespo érkezett, és nem hibázott: 4-0. És még mindig nem volt vége: a másik csere, Tevez két csellel szanaszét küldte a szerb védelmet, majd a kapuba gurított: 5-0.

És hogy Messi is feliratkozzon a góllövőlistára, a 89. percben ő is betalált: 6-0, KO! Hatalmas különbség, a végére már megalázó kiütés: Argentína fantasztikus játékkal tudta le a második meccsét, és bizony a Világbajnokság egyik fő esélyesévé nőtte ki magát.

Pisilő szobrok – az egyenjogúság jegyében

Brüsszel jelképét, a pisilő kisfiút 1619-ben helyezték el a Grand Place-tól két sarokra. A… Tovább olvasom