Nürnberg, 41.000 néző, v.: Toru (japán).
Anglia: Robinson – Carragher (Lennon, 58.), Ferdinand, Terry, Cole – Beckham, Lampard, Gerrard, Cole (Downing, 75.) – Owen (Rooney, 58.), Crouch.
Trinidad és Tobago: Hislop – Lawrence, Sancho, Gray, Edwards – Whitley, Birchall, Theobald (Wise, 85.), Jones (Glen, 70.) – John, Yorke.
Gsz.: Crouch (83.), Gerrard (91.).
83. perc: Beckham ívelte az ötösre érkező Crouch fejére a labdát, a csatár pedig a jobb felső sarokba továbbított (1–0).
91. perc: Gerrard egy csel után 16 m-ről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (2–0).
Az angol válogatott a várakozásoknak megfelelően már az első perctől nyomás alatt tartotta a trinidadiak védelmét, ám Sven-Göran Eriksson együttese jobbára ötlet nélkül szervezte támadásait, így az első félidőben igazi helyzetig is alig jutott. Sőt, az utolsó percben könnyen hátrányba kerülhetett volna.
A szünet után sem változott sokáig a meccs képe, ezért negyedóra elteltével Eriksson kettős cserét hajtott végre, aminek köszönhetően megélénkült, igaz, továbbra is sematikusan játszott az együttes. Az európai gárda támadásait sokáig kiválóan állították meg a trinidadiak, Crouch és Gerrard góljai után azonban végül elmaradt a bravúr.

Pisilő szobrok – az egyenjogúság jegyében

Brüsszel jelképét, a pisilő kisfiút 1619-ben helyezték el a Grand Place-tól két sarokra. A… Tovább olvasom