2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Búcsú kettős vereséggel

Labdarúgás Metalurg Donyeck 2 (0) FC Sopron 1 (0)

Donyeck, UEFA-kupa, visszavágó mérkőzés, 9000 néző. V.: Ross (Shenks, Mcdowell – északírek).

Siscsenko
Cs.: Florea h. Tkacsenko (61.), Ristic h. Olekszijenko (67.), Siscsenko h. Melikjan (84.)
Edző: Alexandr Sevidor
Gsz.: Zakarljuka (54.), Oleksinyenko (89. – 11-esből)
Demjén
Cs.: Fehér h. Győri (58.), Demjén helyett Sira (65.), Fülöp helyett Cigan (80.)
Edző: Csank János
Gsz.: Boussaidi (öngól, 88.)
Sárga lap: Bagoly (64.), Hanák (68.)
(Kiküldött munkatársunk jelenti)
Továbbjutott: Metalurg (5–1-es összesítéssel).
9. p: Cotan végzett el szabadrúgást 20 méterről és élesen meglőtt, léc alá tartó labdáját Virt ujjheggyel tolta szögletre.
20. p: Csordás játszott középről a jobbra kimozduló Fülöphöz, aki ügyesen passzolt vissza Csordáshoz, az apró termetű csatár azonban óriási helyzetből, 12 méterről a kapu fölé durrantott.
57. p: Zakarljuka kapott labdát a soproni 16-os előterében, könnyedén lefordult Costisorról, majd Bagolyt is faképnél hagyva tizennégy méterről ballal a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba lőtt. 1–0.
72. p: Ibric röviden Zakarljukához fejelte a labdát, aki azonnal indította Siscsenkót, akinek tízméteres, ajtó-ablak helyzetből leadott lövését óriási bravúrral védte Balogh.
88. p: Csordás alakított ki két ügyes csellel lövőhelyzetet a maga számára. Ballal tizennyolc méterről kapura lőtt, és a félmagasan a jobb sarokra tartó labdáját Virt kiütötte. Cotan két ukrán védővel a nyakán berobbant, belekanalazott a labdába, amely végül Boussaidi sarkáról pattant a donyecki kapuba. Öngól. 1–1.
89. p: Egy hosszú előrevágott labdát Olekszijenko vett mellre felugorva, miközben Bagoly hátulról fellökte. 11-es! A sértett a jobbra mozduló Balogh mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.
A Metalurg jelentős előnye birtokában nem esett neki a soproni csapatnak, s bár a soproniak nem álltak be védekezni, az első negyedórában nem volt különösebben izgalmas a mérkőzés. Csordás elpuskázott helyzete a félidő közepén arra jó volt, hogy utána megélénkült a játék, gól azonban a szünetig nem esett.
Fordulás után kiegyenlített volt a játék, ám a soproni védők asszisztálása mellett első helyzetükből vezetést szereztek az ukránok. A gól megzavarta a soproni csapatot, futószalagon alakították ki helyzetei-

ket a donyeckiek. Hogy nem változott az eredmény, az elsősorban Balogh kapus nagy védésének, valamint a hazai támadók pontatlanságának volt köszönhető. A hajrában a látottak alapján a semmiből egy szerencsés góllal egyenlített a Sopron, ám a döntetlent nem sikerült tartani. A végén mégis nyertek az ukránok, és a látottak alapján győzelmük teljesen megérdemelt.
Alexandr Sevidor: – Nagyon örülök, hogy Csank János csapatát sikerült kétszer is legyőznünk. Most kicsit fáradtabban, tompábban mozgott a csapat, mint Sopronban, ám így is megérdemelten nyertünk.
Csank János: – Kísértetiesen hasonló volt a mai csata a sopronihoz. Mi kihagytuk a helyzeteket, a Donyeck viszont az első komoly lehetőségéből gólt szerzett. Ezt követően fölénk kerekedtek a kitűnő erőben lévő ukránok, ám még így is sikerült egyenlítenünk. A végén egy hiba miatt alulmaradtunk, pedig ezt a meccset le kellett volna hozni döntetlenre.