2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Büntetés, balesetek

Varga Ákos ugyan a 35. helyen ért célba, időbüntetés miatt csak a 165. helyen áll összetettben. A tegnapi szakaszon két magyar motoros balesete jelentette a szenzációt.

Autó-motor sport

A győri Varga Ákos KTM-jével a 35. helyen zárta a Ouarzazate–Tan Tan közötti 819 km-es – ebből 350 volt a mért szakasz – távot. Mégsem áll előkelő helyen összetettben: „Két napja nem működik rendesen a sebességmérőm, és tegnap iszonyú mennyiségű büntetést kaptam sebességtúllépés miatt, úgyhogy ma körülbelül kétszázadiknak rajtoltam” – indokolta összetettbeli 165. pozícióját Varga, aki mindezek ellenére így is szerencsésnek mondható, ellentétben két társával.
Az ötödik versenynap ugyanis súlyos balesettel indult: Szilveszter Zsolt, aki Szalay Balázs csapatában, a regionális MOL Dakar Team tagjaként indult a motorosok mezőnyében, a 111. kilométernél az erősen szembesütő nap miatt összeütközött a belga Patrick Lebonnal. A karját és lábát is törő Szilvesztert mentőhelikopterrel a Kanári-szigetekre szállították kórházba.
A napot a 49. helyről kezdő Kátai Péter szintén balesetet szenvedett. Pt is a Kanári szigetekre szállítottak, combcsontját törte, így nem folytathatja tovább a versenyt.
Érthető, hogy Varga ezúttal inkább az óvatosságra ment: „Reggel a szelektív szakaszra menet láttam az út szélén Szilveszter Zsoltot, és beszéltem is vele. Nem a mért szakaszon szenvedett balesetet, hanem a rajthoz vezető úton ment bele valaki hátulról. A vállát és a lábát fájlalta, és bár nem értem oda rögtön az eset után, teljesen magánál volt, úgyhogy nem értem a róla érkező rémhíreket. Kátai Petivel is tudtam beszélni, ő körülbelül 150 km/órás sebességgel esett el – a porban nem látott meg egy sziklát és az megdobta. Életem egyik legrosszabb napja volt ez a mai, és biztosan a legrosszabb dakaros nap, még akkor is, ha a napi eredményem viszonylag jó. Amikor a két balesetet szenvedett

fiúval találkoztam, végig az járt az eszemben, hogy nehogy én is elessek. Az egyik énem azt mondta, húzzam a gázt, a másik meg azt, ne törjem össze magam.”