MATOVIC 20
Cs.: N’DIAYE 8
HORVÁTH ZSUZSA
Edző: Natalia Hejková
A soproniak nem kezdtek rosszul, már az elején tapadtak az esélyesebb Jekatyerinburgra. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az oroszok igyekeztek kihasználni magassági fölényüket a palánkok alatt, de az MKB jól küzdött, távolról pedig átdobta a védőfalat. Az utolsó másodpercben Matovic átadásából Teasley dobott szenzációs kosarat, majd még a büntetőt is értékesítette. Egy negyed után négy ponttal vezettek a vendégek.
A folytatásban továbbra is bátran és jól játszott az MKB, a 12. percben már hét ponttal vezetett (24–31). Sytnyak hármasával egy pontra felzárkózott a Jekatyerinburg, majd Griffith közeli kosarával a vezetést is átvette. Az utolsó percet ötpontos hazai előny vezette fel, melyből a félidő végére kettő maradt meg (46–44).
A szünetet követően Matovic, majd Teasley is megkapta harmadik személyi hibáját. Cserélt is Natalia Hejková, de ez sem törte meg a csapat lendületét. A 27. percben ismét az MKB-nál volt az előny (55–56). A negyed hajrája a hazaiaknak sikerült jobban: hét ponttal „meglépett” az orosz együttes.
Izgalmas utolsó felvonásra volt kilátás. A zárónegyedben kisebb aggodalomra adott okot, hogy Matovic már négy személyi hibánál járt. A hazaiak szurkolóik legnagyobb meglepetésére továbbra sem tudtak megnyugtató előnyre szert tenni. Karpova kosarával „csak” hét pont volt a két csapat között. Natalia Hejková visszahozta a pályára Matovicot, aki Teasley zseniális bejátszása után növelte saját és csapata pontjai számát (36. perc: 71–66). Egy perccel a vége előtt sikerült feljönnie egy pontra a soproni gárdának. Batkovic értékesített két büntetőt, majd Teasley triplája perdült ki a gyűrűről, de a lepattanót Matovic visszaszerezte és kosarat szerzett, majd a pluszbüntetőból is betalált (77–77). Az utolsó fél percben Matovic csak egy büntetőt értékesített, de Powell eladta a labdát, Cserny viszont nem hibázta el a két büntetőt, így a soproniak óriási bravúrt végrehajtva legyőzték a világklasszisok tömkelegét felvonultató Jekatyerinburg csapatát. Pénteken 18 órakor Sopronban szenzációs visszavágóra van kilátás.
Zoran Visic: – A győzelemhez erősnek kell lenni, és mi most nem voltunk azok. Emellett nem tudtuk megakadályozni a soproniak lepattanókból és szerzett labdákból indított gyors támadásait sem.
Natalia Hejková: – Az volt a különbség az előző itteni meccsünkhöz képest, hogy most jól felkészültünk a négyórás időeltolódásra, jutott idő a pihenésre. Nagyon keményen játszottunk, hittünk a győzelemben és ez nagyon fontos volt. Megmondtam előre, ha csapatként kosárlabdázunk, akkor van esélyünk, és most csapatként játszottunk.

Írja meg!

Közérdekű híre vagy jó ötlete, szabadidős programajánlata van? Rangos versenyt, vetélkedőt nyert… Tovább olvasom