2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 23°C Még több cikk.

Dwyane Wade ünnepi gálaestje

Szokás a tengerentúlon az amerikai profi kosárlabda-bajnokságban, hogy karácsonykor egy mérkőzést, egy igazi gálameccset játszanak a ligában. Olyankor arra figyel egész Amerika, sőt, bő tíz-tizenöt éve az egész sportszerető világ.

kosárlabda

Pazar szereposztás – szupersztárok a parketten és a kispa- dokon –, telt ház, minden adott volt tehát, hogy az NBA egy remek karácsonyi mérkőzést tegyen a sportág barátainak fenyőfája alá. Nem is okozott csalódást a Miami Heat–Los Angeles Lakers összecsapás.
Az AAA-ban, azaz Miamiban az American Airlines Arénában rendezett összecsapáson mindkét csapatból hiányzott egy-egy meghatározó játékos. A hazaiaktól a talán a jelenlegi legjobb center, Shaquille O’Neal üldögélt sérülten elegáns öltönyében a kispadon, a Lakersből pedig a magasbedobó Lamar Odom került a maródiak listájára. A figyelem még inkább a földkerekség talán két legjobb hátvéd-bedobójának különmeccsére, Dwyane Wade-nek és Kobe Bryantnek a párharcára összpontosult.
A Miami valósággal állva hagyta a Lakerst. A meccs elején Wade villogott, Bryant erőlködött, védekezésben pedig a veterán center, Alonso Morning néhány szenzációs szereléssel adott tartást a Heatnak. Az egyoldalú első 12 perc után 30–16-ra vezetett a hazai csapat. A második szakaszban rendezte védekezését a Lakers. Bár Bryantnek továbbra sem ment, az NBA-szinten nem igazán neves francia Ronny Turiaf a vendégek élére állt, s erőteljes, eredményes játéka révén szünetig a felére csökkentette az első negyedben összeszedett hátrányát a Lakers (47–40).
A második szakasz elején lendületben maradt a Lakers, mielőtt azonban igazán közel kerülhetett volna a Lakers a Heathez, 52–47 után kezdetét vette a Wade-show! Miami csillaga többször is mint kés a vajon, oly könnyedén ment át a Lakers védelmén, s az akciókat vagy ő maga váltotta pontokra, vagy a társait hozta kihagyhatatlan helyzetekbe. Újra megugrott a Heat, s a harmadik negyed közepétől már érezhető volt: a Lakersben ezúttal nincs annyi fizikai és mentális erő, hogy fordítson. Nem is volt, a karácsonyi gála végén még Kapono, a Miami csereembere három akciót is triplával fejezett be, így tekintélyes méretűvé „szabta” azt a zakót, amelyet Wade kreált, s amelyet a Heat „ajándékozott” karácsonyra a Lakersnek.
Wade 40 pontig és 11 gólpasszig jutott úgy, hogy a mezőnyből 20 dobásból 12 jó volt. Bryant 16 ponttal zárt, pocsék, 25 százalék alatti mezőnymutatóval (4/17).