2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

E csoport, 1. forduló:

Egyesült Államok–Csehország 0–3 (0–2)

Gelsenkirchen, 50 ezer néző, v.: Amarilla (paraguayi).
Egyesült Államok: Keller – Cherundolo (Johnson, a szünetben), Pope, Onyewu, Lewis – Reyna, Mastroeni (O’Brien, a szünetben), Beasley, Donovan, Convey – McBride (Wolff, 77.).
Csehország: Cech – Grygera, Rozehnal, Ujfalusi, Jankulovski – Galasek, Plasil – Nedved, Rosicky (Stajner, 86.), Poborsky (Polak, 82.) – Koller (Lokvenc, 45.).
Gsz.: Koller (5.), Rosicky (36., 76.).
5. perc: Grygera iramodott meg a jobb oldalon, remekül ívelt középre, a határozottan érkező Koller pedig öt méterről nagy erővel a léc alá fejelt (0–1).
36. perc: Rosicky 25 méterről hatalmas gólt lőtt, a labda a bal kapufa mellett vágódott a hálóba (0–2).
76. perc: Nedved ugratta ki remekül Rosickyt, a középpályás elfutott a védője mellett, majd az elvetődő Keller fölött finoman a kapuba emelt (0–3).
Lendületesen kezdtek a csapatok, de a csehek egy szép támadás végén máris vezetést szereztek. Ezt követően inkább az amerikaiak kezdeményeztek, de csak az első félóra végén tudtak helyzetet kialakítani, igaz, akkor akár egyenlíthettek is volna. Ezután újra a cseheknél volt többet a labda, akik Rosicky parádés lövésének köszönhetően növelték előnyüket. A második félidőben egyértelműen az történt a pályán, amit Karel Brückner válogatottja akart.