Szöllősi
Kanyó 1
Edző: Füzesi Ferenc
Hétméteresek: 5/4
A győri csapatnak mindenképpen győznie kellett az első nyolcba kerüléshez, sőt, a háromgólos vagy annál nagyobb arányú siker azt jelentette volna, hogy a SEAT-ETO a Tatabányát is megelőzi. Lévén, hogy ősszel Tatabányán a hazaiak 34–32-re győztek.
Az első tíz percben nem tudott egyik csapat sem előnyt szerezni, a folytatásban viszont három góllal megléptek a zöld-fehérek. A vendégek mestere időt is kért, s feljöttek egy gólra. Utána azonban az egyébként nagyszerqen védekező győriek ismét jelentősnek mondható vezetéshez jutottak (16–11), kár, hogy a játékrész utolsó két percét egy kicsit elrontották.
Fordulás után újra felvette a magasabb sebességfokozatot a hazai együttes, s előbb hat (21–15), majd hét góllal (26–19) is vezetett már. Ekkor egy kisebb rövidzárlat következett a győri csapatnál, s ezt kihasználva 27–20-ról öt perc alatt 27–25 lett az állás. Rövid időre a győzelem is veszélyben forgott, de Tóth László időkéréssel rendezte csapata kissé zilált sorait.
A hajrában ugyan a Tatabánya még emberelőnybe is jutott, de az ismét nagy szívvel küzdő győriek három gólt megőriztek előnyükből, így legrosszabb esetben is a hetedik helyen zárják az alapszakaszt. Ha a Békés ma kikap hazai pályán a Nyíregyházától – erre a papírforma alapján kevés az esély –, akár hatodik is lehet a SEAT-

ETO. Ez esetben a 11., a hetedik hely esetén a 10. helyezett csapat lesz az ellenfele a rájátszásban.
Tóth László: – Hetedikek vagyunk, de ez semmit nem jelent, mert huszonkét mérkőzés munkáját két meccs alatt tönkre lehet tenni.
Füzesi Ferenc: – Az idei bajnokság leggyengébb játékát nyújtottuk.