2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

elkeltek az első aranyak

Két színhelyen, de egy időben kezdődött szerdán a magyarországi Európa-bajnokság: a nyílt vízi úszók Balatonalmádinál versenyeztek, miközben Budapesten, a margitszigeti vadonatúj Széchy Tamás Uszoda ötvenes medencéjében a műúszók egyéni viadala rajtolt.

úszás

A nyílt vízi úszóknál a férfiak nyitónapi versenyszámában, az olimpiai programba is felvett és 2008-ban, Pekingben bemutatkozó 10 kilométeren a németek kétszeres világbajnoka, Thomas Lurz diadalmaskodott a holland Maarten van der Weijden és a szintén német Christian Hein előtt.
A magyar színek képviseletében hárman próbáltak szerencsét, de csak Gercsák Csaba ért célba, aki a 14. lett, míg Nagy-Pál Levente és Sasvári Balázs feladta a versenyt.
Jekatyerina Szelivercova nyerte az EB első aranyérmét: az orosz versenyző a nyílt vízi úszók 5 km-es távján bizonyult a leggyorsabbnak. Szelivercova mögött a francia Cathy Detrich lett a második, míg a harmadik helyen holtversenyben a szintén orosz Larissza Ilcsenko és a cseh Jana Pe- chanova végzett.
A három magyar résztvevő a mezőny végén zárt: Prohászka Ágnes a 22., Sallai Ágnes a 23., Gledura Bianka pedig a 24. helyen végzett, csupán egy ukrán maratonistát szorítva maguk mögé.
Tegnap este a Margitszigeten a Széchy Tamás Uszodában Gyurcsány Ferenc miniszterelnök részvételével tartották meg az úszó Európa-bajnokság hivatalos megnyitóját.