2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Félgőzzel is könnyedén verték a spanyolok Szaúd-Arábiát

A spanyol labdarúgó-válogatott százszázalékos teljesítménnyel jutott be a németországi világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután utolsó csoportmérkőzésén a búcsúzó Szaúd-Arábiát is legyőzte a H jelű kvartettben 1-0-ra.
Fotó: AFP
A spanyolok félgőzzel is könnyedén verték kapura szinte teljesen veszélytelen riválisukat, a gólt Juanito fejelte.

A szaúdiak így nem tudták megismételni 1994-es bravúrjukat - amikor bejutottak a legjobb 16 közé -, és egy döntetlennel, valamint két vereséggel fejezték be vb-szereplésüket.

H csoport, 3. forduló:

Szaúd-Arábia - Spanyolország 0-1 (0-1)
Kaiserslautern, 48 ezer néző, v: Koffi Kodzsia (benini)
Szaúd-Arábia: Mabruk Zaid - Ahmed el-Duki, Husszein Szulajmani (Mohamed Maszad, 81.), Hamed el-Montasari, Reda Takar - Szaud el-Hariri, Mohamed Nur, Abdulaziz Haszran, Taker el-Halid Aziz (Navaf et-Temjat, 13.) - Szami el-Dzsabir (Malek Maat, 68.), Szaad el-Harthi
Spanyolország: Santiago Canizares - Michel Salgado, Juanito, Carlos Marchena, Antonio Lopez - David Albelda, Andres Iniesta, Cesc Fabregas (Xavi, 66.) - Joaquin, Jose Antonio Reyes (Fernando Torres, 69.), Raul (David Villa, a szünetben)
gól: Juanito (36.)
sárga lap: el-Dzsabir (27.), et-Temjat (77.), illetve Albelda (30.), Reyes (35.), Marchena (75.)

17. perc: Reyes próbálkozott egy csel után a bal oldalról, de a kapus biztosan fogta a 10 m-es lövést.
29. perc: Fabregas tálalt az érkező Albelda elé, akinek 16 m-es bombáját Zaid vetődve szögletre ütötte.
36. perc: Reyes bal oldali szabadrúgását Juanito 6 m-ről a kapu jobb oldalába bólintotta (0-1).
43. perc: Joaquin ívelt keresztbe a 16-oson belül Reyeshez, aki belsővel kapásból Zaidba lőtt.
50. perc: Juanito gurított az érkező Lopez elé, akinek nyolc méteres lövését Zaid kiütötte.
57. perc: Joaquin iramodott meg a bal oldalon, külsővel középre adott, de a labda elsuhant a kapu előtt.
69. perc: Nur indította a bal oldalon kilépő Szulajmanit, aki 10 m-ről az oldalhálót találta el.
88. perc: Nur az alapvonalról tálalt el-Harthi elé, aki 8 m-ről óriási helyzetben, gyatrán fölé lőtt.

A már továbbjutott és tartalékosan felálló spanyolok kezdettől fogva kézben tartották a mérkőzést, a már csak matematikai eséllyel pályára lépő szaúdi gárda szórványos támadásaiból szinte el sem jutott Canizares kapujáig. Luis Aragones együttese számos helyzetet elkönnyelműsködött, így csak egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A szünet után sem emelkedett a színvonal, a spanyolok félgőzzel is könnyedén verték erőtlen akciókat vezető riválisukat. A szaúdiak tehát nem tudták megismételni 1994-es bravúrjukat, amikor bejutottak a legjobb 16 közé, és egy döntetlennel, valamint két vereséggel fejezték be vb-szereplésüket.