2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Fölényes ukrán győzelem a szaúdi csapat felett

Fölényes, 4-0-s győzelmet aratott az ukrán válogatott a szaúdi csapat felett a németországi labdarúgó-világbajnokság H csoportjának második fordulójában.
A gólok sorát Andrij Ruszol nyitotta a 4. percben, ezzel egyben a vb-k történetének első ukrán találata született meg. Ezt követően Szerhij Rebrov, Andrij Sevcsenko és Makszim Kalinicsenko volt eredményes a 36., a 46., illetve a 84. percben.

H csoport, 2. forduló:

Szaúd-Arábia - Ukrajna 0-4 (0-2)
Hamburg, 45 ezer néző, v.: Graham Poll (angol)
Szaúd-Arábia: Mabruk Zaid - Ahmed Doki (Abdulaziz Hatran, 55.), Husszein Szulajmani, Hamed el-Montasari, Reda Tukar, - Szaud Hariri, Omar el-Hamdi, Mohamed Nur (Szami el-Dzsaber, 77.), Mohamed Amin (Malek el-Havszavi, 55.), Haled el-Taker Aziz - Jasszer el-Kahtani
Ukrajna: Olekszandr Sovkovszkij - Andrij Ruszol, Andrij Neszmahnij, Vicseszlav Szviderszkij, Oleg Guszev - Anatolij Timoscsuk, Oleg Selajev, Makszim Kalinicsenko, Szerhij Rebrov (Ruszlan Rotan, 71.) - Andrij Sevcsenko (Artem Milevszkij, 86.), Andrij Voronyin (Andrij Guszin, 79.)
gólszerzők: Ruszol (4.), Rebrov (36.), Sevcsenko (46.), Kalinicsenko (84.)
sárga lap: Doki (41.), el-Hamdi (57.), Hariri (71.), illetve Nyeszmahnij (22.), Kalinicsenko (77.), Szviderszkij (89.)

Fotó: AFP
4. perc: Kalinicsenko végzett el kétszer egymás után szögletet a jobb oldalról, a másodiknál Ruszol érkezett a beadásra a rövid saroknál, öt méterről térddel továbbította a labdát, amely Zaid lába között került a kapuba (0-1).
13. perc: újabb jobb oldali sarokrúgással jöhettek az ukránok, ezúttal Sevcsenko fejelt 10 méterről, a szaúdiak a gólvonalon tisztáztak.
36. perc: Rebrov kapott átadást a szaúdi térfél közepén, kettőt lépett jobbra, majd mintegy 28 méterről lövésre szánta el magát, a labda az elcsúszó Zaid mellett-fölött a kapu jobb oldalába hullott (0-2).
41. perc: Voronyin lőhetett nagy helyzetben 15 méterről, a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
46. perc: Kalinicsenko ívelte remekül középre a labdát bal oldali szabadrúgásból, Sevcsenko az ötösről a kapu bal oldalába fejelt (0-3).
64. perc: Kalinicsenko a szaúdi 16-os bal sarkánál, 15 méterre a kaputól nagy lövést engedett el, a ballábas bomba után a labda a felső lécen csattant.
84. perc: Sevcsenko a bal oldalon lefutotta védőit, a 16-oson belülre érve a másik oldalon érkező Kalinicsenko elé pöccintett, aki nagy erővel a léc alá lőtt (0-4.)

Lendületesen kezdett az ukrán alakulat, egymás után lőtte a szögleteket, melyek egyikéből meg is szerezte a vezetést. Ez volt a függetlenségét 1991-ben elnyerő ország nemzeti csapatának első vb-gólja. Ezt követően is az európai együttes diktálta a tempót, további gólszerzési lehetőségeket alakított ki, miközben a szaúdiak alig-alig jutottak el az ellenfelük kapujáig.

A folytatásban is nyomás alatt tartották riválisukat az ukránok, sok támadásukat fejezték be lövéssel, míg az ázsaiaik ebben a szakaszban is veszélytelenek voltak a kapura.

Az ukránoknak az utolsó forduló előtt három, a szaúdiaknak egy pontjuk van. Ugyanebben a csoportban a spanyolok és a tunéziaiak még csak egy mérkőzést játszottak, előbbiek győzelemmel, utóbbiak döntetlennel kezdtek.