Franciaország hamar megszerezte a vezetést és végig irányította a mérkőzést.
Lipcse, 43 ezer néző, v: Benito Archundia (mexikói)
G csoport, 2. forduló

Thierry Henry gólt szerzett a franciáknak
Franciaország
: Fabien Barthez - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Eric Abidal - Patrick Vieira, Claude Makelele - Florent Malouda (Vikash Dhorasoo, 88.), Zinedine Zidane (David Trezeguet, 91.), Sylvain Wiltord (Frank Ribery, 60.) - Thierry Henry.

Korea: Li Vun Dzse - Kim Jung Csul, Kim Dong Dzsin, Csoj Dzsin Csul - Li Jung Pjo, Kim Nam Il, Li Ho (Kim Szang Sik, 69.), Li Eul Jong (Szeol Ki Hjeon, szünetben) - Li Csun Szu (An Dzsung Hvan, 72.), Cso Dzse Dzsin, Park Dzsi Szung

Gólszerzők: Henry (9.), illetve Dzsi Szung (81.)
Sárga lap: Abidal (79.), Zidane (85.), illetve Li Ho (11.), Dong Dzsin (29.)

9. perc: Wiltord lövése után a labda egy védőről Henry elé pattant és a támadó 10 méterről Vun Dzse mellett a hálóba lőtt (1-0).
32. perc: Zidane balodali szöglete után Vieira 5 méterről fejelt kapura, a koreai hálóőr - úgy tűnt - a gólvonal mögül ütötte ki a labdát, de a játékvezető továbbengedte a játékot.
38. perc: Csun Szu csavart be szabadrúgást a francia kapu elé, senki sem ért hozzá a labdához, amely a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
81. perc: Ki Hjeon futott el a jobb oldalon, beadása után Dzse Dzsin fejelte vissza a labdát középre, amit Dzsi Szung 3 méterről Barthez felett a hálóba emelt (1-1).
85. perc: Zidane átadásával Henry lépett ki, 14 méterről leadott lövését a kivetődő koreai kapus megfogta.

A franciák lerohanták ellenfelüket és korán megszerezték a vezetést. Előnyük birtokában csökkentették a tempót és visszahúzódtak a térfelükre, a koreaiak azonban nem tudtak mit kezdeni az irányítás lehetőségével. A folytatásban a francia együttes kerülte a felesleges kockázatot, a dél-koreaiak erejéből csak egy veszélyes szabadrúgásra futotta.

A második 45 percben sem változott a játék képe a franciák magabiztosan őrizték előnyüket, egészen a hajráig, amikor teljesen váratlanul egyenlített az ázsiai gárda. Az utolsó tíz percben óriási rohanás kezdődött a pályán, Domenech szövetségi kapitány csapata azonban nem tudta megszerezni a győztes találatot.