H csoport, 1. forduló:

Spanyolország–Ukrajna 4–0 (2–0)

Lipcse, 40.000 néző, v.: Busacca (svájci).
Spanyolország: Casillas – Pernia, Puyol, Ramos, Pablo – Garcia (Fabregas, 77.), Alonso (Albelda, 55.), Xavi, Senna – Torres, Villa (Raúl, 55.).
Ukrajna: Sovkovszkij – Nesmahnij, Ruszol, Vascsuk, Jezerszkij – Guszjev (Vorobej, a szünetben), Guszin (Selajev, a szünetben), Timoscsuk, Rotan (Rebrov, 64.) – Voronyin, Sevcsenko.
Gsz.: Alonso (13.), Villa (17., 48., utóbbit 11-esből), Torres (81.).
Piros lap: Vascsuk (47.).
13. perc: Alonso a rövid saroknál megelőzte védőjét, a labda pedig a válláról a jobb alsó sarokba pattant (1–0).
17. perc: Villa 24 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, így az eredetileg jobb felső sarokba tartó labda a kapu közepébe vágódott (2–0).
47. perc: Luis Garcia ugratta ki Torrest, aki Vascsukkal küzdött a labdáért, majd a lövés pillanatában elesett. A svájci bíró – vitatható módon – a 11-es pontra mutatott és kiállította Vascsukot. A megítélt büntetőt Villa a jobb alsó sarokba lőtte (3–0).
81. perc: Torres 13 méterről kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot (4–0).
A spanyolok a vb eddigi legnagyobb győzelmét könyvelhették el.