2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Győri érmek Rekordrészvétel Gazdag program Kétnapos verseny Tehetséges fiatalok Feljutottak Veteránbajnokság

Cselgáncs» Az elmúlt hétvégén Lábatlanban léptek tatamira a Győri Dózsa utánpótláskorú versenyzői. Gombos Dávid, Lajer Tamás és Buzás Gergely első, Nagy Olivér, Máté Attila, Könye Barnabás, Horváth Ákos és Matusek Márton második helyezést ért el.

Duatlon» Écsen, a Rábaringen rendezték a duatlon-diákolimpiát. Összesen 1050 induló volt az I–VI. korcsoportos fiú- és lányfutamokban, ami rekordnak számít. A végeredmények, I. korcsoportos fiúk: 1. Lendvai András (Bartók-iskola, Győr). IV. korcsoportos lányok: 2. Szakály Zsófia (Kazinczy-gimnázium, Győr), 3. Takács Anna (Fekete-iskola, Győr). IV. korcsoportos fiúk: 2. Búza Bence (Kazinczy-gimnázium, Győr). Az egyéni eredmények mellett a Kazinczy IV. korcsoportos lánycsapata 3. lett. A csapat tagjai: Szakály Zsófia, Tóth Tamara, Petrecz Anita.
Sárkányhajózás» A hétvégén Győrben rendezik a Magyar Sárkányhajó Szövetség közgyqlését és évadnyitó hosszú távú versenyét. Az idei versenyprogramban több mint tíz hazai és nemzetközi esemény szerepel.
Várhatóan a leglátogatottabb a Győri Sárkányhajó Fesztivál lesz, amely május 18–20-án várja a résztvevőket. Az év legjelentősebb nemzetközi rendezvénye a szentpétervári klubcsapat EB, melyre a magyar szeniorcsapat címvédőként utazik.
Fogathajtás» A Rábaparti Lovas Klub kétnapos fogathajtó versenyt rendez. Április 29-én 13 órakor a bágyogszováti lovaspályán rendezik a maratonhajtást, másnap Rábaszentmihályon 12.30 órakor kezdődik az akadályhajtás.
Tenisz» Harmadik lett Mikó Zsófia, a Győri TC versenyzője a pécsi felnőtt országos bajnokságon. A győriek fiatal tehetsége legyőzte az L18-as ranglista első helyezettjét, a későbbi győztestől szenvedett vereséget. Mini masters kategóriában Balatonfüreden Berecz Benedek ezüst-, Markovics Boglárka bronzérmet szerzett. Mindkét versenyző a győri Tulipános Általános Iskola tanulója.
Asztalitenisz» Férfi NB II: Győri Elektromos I–Hévíz SK I 16–2. Az utolsó fordulótól függetlenül a következő szezonban is lesz NB I-es férficsapata Győrnek. Győztek: Lung D., Markó A., Papp G. 4–4–4, Paár D. 3, ill. a Markó–Lung páros.
Asztalitenisz» A megyei szövetség idén is megrendezi a megyei veteránbajnokságot. A verseny május 13-án 9 órakor a győri Elektromos-csarnokban kezdődik. Külön számban indulhatnak az amatőr és az igazolt játékosok korcsoportonként. Érdeklődni és nevezni Vajthó Zoltánnál (70/454-