2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

győri futók sikere a fővárosban

tömegsport

A közelmúltban rendezte meg a Budapest Sportiroda a 20. jubileumi Plus maratoni futóversenyt a fővárosban. A 15 ezer indulót megmozgató viadalon a győri Gyárvárosi DSK 25 fővel képviseltette magát. A négy kilométeres távon a 2000 fős mezőnyben Csendes Ádám az előkelő negyedik, míg testvére, Csendes Dávid a tizenegyedik helyen végzett.

A háromfős maratoni váltóban (12,6 kilométer+21,6 km+8 km) a Varga László, Kolláth Gábor és Hujber Tamás alkotta trió a 365 csapatból a tizenhatodik helyen, míg a négyfős váltóban (12,6 km+15,6 km+6 km+8 km) a Görözdi Miklós, Somogyi Péter, Obertol Dávid és Németh Attila alkotta kvartett a 241 csapat közül a kilencedik helyen ért célba.
A klasszikus 42 kilométeres távon Görözdi Máté 2 óra 46 perc 49 másodperces egyéni csúccsal a 2300-as mezőnyben abszolútban huszadik (nyolcadik legjobb magyarként), míg kategóriájában első helyezett lett.
Ugyanígy egyéni csúcsot ért el dr. Rónai Ferenc 3 óra 7 perc 30 másodperccel, hasonlóan Söregi Ágneshez, aki 3 óra 37 perc 53 másodperc alatt teljesítette a távot.