2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Győztek a mosonmagyaróvári labdarúgócsapatok a dániai tornán

A megyei közgyűlés segítségével két mosonmagyaróvári labdarúgócsapat vehetett részt egyhetes dániai utánpótlástornán. Az MTE 1904 12 és 16 éves korosztályos csapatai a Mosonmagyaróvári Ifjúsági Torna Egyesület (MITE) vezetésének szervezésében Aarhusban szerepeltek Zalka Péter és Tiba Zoltán edzővel és Szabó Miklós MITE-elnökkel.

A nemzetközi tornán 10 ország közel háromezer labdarúgója szerepelt. Mindkét mosonmagyaróvári gárda döntőbe jutott a népes mezőnyben, s mindketten olyan csapatot vertek meg – a kicsik „aranygóllal” –, melytől a csoportmeccsek során vereséget szenvedtek. A 12 évesek között Winkler Péter, a 16 éveseknél Szalay Zsolt lett a döntő legjobb játékosa, így ők egy futballcipővel lettek gazdagabbak. Minden résztvevő melegítőt kapott a szervezőktől, emellett a győzteseknek természetesen járt az aranyérem és a kupa. A két mosonmagyaróvári gárda meghívást kapott a jövő évi hasonló tornára.

Átlövők nélkül átütő siker

Átlövők nélkül, nagy küzdelemben nyerte meg a Balaton-kupát a Rába Quelle-ETO. A férficsapat heti… Tovább olvasom