Hideg és havazás érkezik a hétvégén
Delmagyar.hu
2009.12.31. 18:03
Az idokep.hu előrejelzése szerint szilveszter éjszakájának első felében keleten és északon várható további eső, illetve zápor, majd hajnalban északon megszűnik, és délen illetve keleten valószínű további csapadék.
Hírlevél feliratkozás
Gyenge szél mellett többfelé valószínű köd. A hajnali hőmérsékletek északon 1-6°C között, délebbre ennél is enyhébb lesz a reggel, 7-9°C közé hűl a levegő.
Újév napján északnyugat felől csökkennek a felhők, itt pár órás napsütés is előfordulhat. Csapadékra eleinte délen és keleten, majd késő délután főként keleten lehet még kisebb eső. Mérsékelt marad a szél és északira fordul. A legmelegebb órákban 5-9°C közötti hőmérsékleteket mérhetünk.
Szombattól lehűlés várható, helyenként záporral, hózáporral és viharos széllel. Ez a tendencia a jövő hét elején is folytatódik, bár előreláthatólag nem lesz olyan hideg mint karácsony előtt volt. Ugyanakkor havas esőre és havazásra többfelé is számítani kell.
A koponyeg.hu 15 napos előrejelzése szerint január első két hetében is folytatódik a zord időjárás. Napközben mínusz 1- 2 fok, míg éjszaka mínusz 6 -7 fok várható, több helyen jelentős csapadékkal egybekötve.
Hétvégére le a tangákkal ! Előkeresni a nagyi bunda-bugyiját ! Fiúk is felöltözni mert negetiv mérőszámba csap átt,alsónadrág tartalma ! :-)))
Közben egy szegedi rekord!:
Szokatlanul enyhe reggelre ébredhettünk az új esztendőben, hiszen az ilyenkor szokásos -2 és -7 fok közti értékek helyett Szegeden +9,3 fokot mértek. Ezzel megdőlt a napi melegrekord - mondta Reisz András, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken.
Ugyan hol van a mínusz 6-7 fok a zord időjárástól!
Töltés, kérem várjon!