Kleizer – Bencsics, Horváth P., Deák, Tóth B., Szűcs, Markó, Végh, Füsi, Zsirai (Péter), Licskai. Edző: Csorba János.
Lőre – Horváth I., Csík, Nagy Sz., Buti, Fenyő, Nyerges, Baán (Szabados), Bárány, Hollósi (Bóna), Tóth Z. (Kajtár). Edző: Horváth László.
Gsz.: Tóth B. (11-esből), Horváth P., ill. Hollósi, Nyerges.
Kiállítva: Füsi, ill. Horváth I., Bárány.
A 6. percben Hollósi cselezett befelé a 16-os jobb sarkától, eltolta a labdát védője mellett és 18 méterről gyönyörűen csavart a hosszú felső sarokba. 0–1. A 45. percben Füsi ollózva próbált kapura lőni, Fenyő belevetődött a lövésbe, majd a földön maradt. Az eset után tumultus alakult ki, némileg találomra a játékvezető Füsit és Horváth Imrét állította ki a tömegjelenet végén. A 48. percben egy szöglet után az egyik csornai védő kézzel ért a labdához, tizenegyes. A büntetőt Tóth Balázs biztosan lőtte a bal sarokba. 1–1. A 66. percben Szűccsel szabálytalankodtak, aki a lesgyanús helyzetben álló Nyergest ugratta ki, aki a kapuig gyalogolt és a bal sarokba gurított. 1–2. A 83. percben Bárány megkapta a második sárga lapját is, ezért kiállította a játékvezető. A 85. percben Péter cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd Horváth P. elé került a labda, aki 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2.
Gólgazdag találkozón a játékvezető jó néhány ítéletével befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.
Csorba János: – A döntetlennek örülhetünk, mert kétszer egyenlítettünk, ám a helyzeteink megvoltak még a győzelemhez is.
Horváth László: – Ezen a mérkőzésen nyerni kellett volna, ehelyett tovább fogyatkoztunk és csak egy ponttal lettünk gazdagabbak.

Bátyai Jenő 56-os naplója

Interjú helyett 1991 őszén kölcsönadta Bátyai Jenő helytörténész az 1956-ban írt Naplóját. Az 50… Tovább olvasom