2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Két góllal búcsúztatták el az olaszok Csehországot

Olaszország 2-0-ra legyőzte Csehországot a németországi labdarúgó-világbajnokság E csoportjának utolsó fordulójában, így Karel Brückner együttese meglepetésre búcsúzott a tornától.
Az első 20 perc egyértelmű cseh fölényt hozott, ám a megsérült Nesta helyére beállt Materazzi fejesgólja nagyot fordított a mérkőzésen. A csehek ráadásul még a szünet előtt emberhátrányba kerültek. Fordulás után Nedvedék megfogyatkozva már nem tudtak mit kezdeni az ellenfél masszív védelmével, végül a hajrában Inzaghi adta meg nekik a kegyelemdöfést.

A cseheknek nyerniük kellett volna a nyolcaddöntőhöz, így viszont 3 ponttal fejezték be a vb-t.

E csoport, 3. forduló:

Csehország-Olaszország 0-2 (0-1)
Hamburg, 50 ezer néző, v: Benito Archundia (mexikói)
Csehország: Petr Cech - Zdenek Grygera, Marek Jankulovski, David Rozehnal, Radoslav Kovac (Marek Heinz, 78.) - Jan Polak, Pavel Nedved, Karel Poborsky (Jiri Stajner, a szünetben), Tomas Rosicky - Jaroslav Plasil, Milan Baros (David Jarolim, 64.)
Olaszország: Gianluigi Buffon - Fabio Grosso, Alessandro Nesta (Marco Materazzi, 17.), Fabio Cannavaro, Gianluca Zambrotta - Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso, Simone Perrotta, Mauro Camoranesi (Simone Barone, 75.) - Francesco Totti, Alberto Gilardino (Filippo Inzaghi, 61.)
gól: Materazzi (26.), Inzaghi (87.)
sárga lap: Polak (35., 45+1.), illetve Gattuso (31.)
piros lap: Polak (45+1.)

4. perc: Buffon a kapujából kifutva mentett a kiugró Rosicky elől.
9. perc: Nedved ívelt keresztbe a jobb oldalon kiugró Baros elé, aki kisodródva Buffonba lőtt.
12. perc: Nedved 20 m-ről vette célba a bal alsó sarkot, de Buffon ismét résen volt.
16. perc: Nedved próbálkozott újabb lapos átlövéssel, Buffon oldalra ütötte a labdát, majd Jankulovski közeli duplázását is hárította.
26. perc: Totti szögletét a 9 perccel korábban beállt Materazzi 7 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (0-1).
45+1. perc: Polak második sárga lapja után 10 emberre fogyatkozott a cseh együttes.
53. perc: Totti szúrta rá 22 m-ről, de Cech szögletre tolta a jobb alsó sarokba tartó labdát.
68. perc: az ügyetlenkedő cseh védőktől Inzaghi elé pattant a játékszer, de ő nagy helyzetben ellőtt a kapu előtt.
82. perc: Pirlo cselezgetett a 16-oson belül, majd Inzaghihoz emelt, de ő mellé bólintott.
87. perc: Inzaghi lépett ki egyedül még saját térfelén, kicselezte Cecht, és a hálóba gurított (0-2).

Az első 20 perc egyértelmű cseh fölényt hozott, a Brückner-gárda többször is "tesztelte" Buffon kapust, ám a megsérült Nesta helyére beállt Materazzi fejesgólja nagyot fordított a mérkőzésen. A csehek nem tudtak helyzeteket kialakítani, míg az olaszok nem erőltették a támadásokat, és Polak kiállítása is a malmukra hajtotta a vizet.

Fordulás után Nedved és társai emberhátrányban is elszántan küzdöttek, de nem tudtak mit kezdeni az ellenfél masszív védelmével. Az olaszok magabiztosan tartották, sőt a hajrában tovább növelték előnyüket, a csehek pedig vereségükkel elbúcsúztak a vb-től.