2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 7°C Még több cikk.

Korea legyőzte Togót

A koreai gárda gyorsan kihasználta az emberelőnyt, majd a maga javára fordította az igen küzdelmes mérkőzést.

A vb-újonc Togo az első félidőben még vezetett Kader góljával, szünet után azonban egy kiállítás, majd az ezt követő találat fordulást hozott.

Koreai Köztársaság-Togo 2-1 (0-1)
Frankfurt, 48 ezer néző, v.: Graham Poll (Anglia)
G csoport, 1. kör

Ahn Jung Hwan (9), a győztes koreai gól előtt
Koreai Köztársaság
: Li Vun Dzse - Kim Dzsin Kju (An Dzsung Hvan, a szünetben), Csoj Dzsin Csul, Kim Jung Csul - Szong Csong Gug - Li Ho, Li Eul Jong (Kim Nam Il, 68.), Park Dzsi Szung, Li Jung Pjo - Li Csun Szu, Cso Dzse Dzsin (Kim Szang Sik, 83.)

Togo: Kossi Agassa - Massamasso Tchangai, Dare Nibombe, Jean-Paul Abalo, Ludovic Assemoassa (Richmond Forson, 62.) - Moustapha Salifou (Yao Aziawonou, 86.), Yao Junior Senaya (Assimiou Toure, 55.), Alaixys Romao, Cherif Toure-Maman - Mohamed Kader, Emmanuel Adebayor

Góllövők: Li Csun Szu (54.), An Dzsung Hvan (72.), illetve Kader (31.)
Sárga lap: Kim Jung Csul (41.), Li Csun Szu (51.), illetve Abalo (23., 53.), Romao (24.), Tchangai (92.)
Piros lap: Abalo (53.)

A vb-újonc Togo az első félidőben még vezetett Kader góljával, szünet után azonban egy kiállítás, majd az ezt követő találat fordulást hozott. A győzelmet a csereként beállt An Dzsung Hvan gólja jelentette az ázsiai együttesnek.

A togóiaknál a kezdés előtt egy órával még bizonytalan volt, hogy a szombaton lemondott, majd hétfőn visszatért szövetségi kapitány, Otto Pfister irányítja-e a csapatot. Végül a német szakember leült a kispadra.

31. perc: egy hosszú indítással Kader kilépett két védő közül és 14 méterről laposan a jobb sarokba lőtt (0-1).
42. perc: Senaya 20 méteres szabadrúgását tornázta ki a felső léc alól a dél-koreai kapus.
53-54. perc: Park Dzsi Szung fordult le a védőkről, a 16-os előtt Abalo buktatta, ezért megkapta második sárga lapját, így a pirosat is. A szabadrúgást Li Csun Szu csavarta 18 méterről a jobb felső sarokba (1-1)
72. perc: a csereként beállt An Dzsung Hvan 18 méterről lőtt a léc alá (2-1).

Az első negyedóra csapkodó játéka után a dél-koreaiak átvették az irányítást, de egy szép egyéni akció végén Togo szerzett vezetést. Az ázsiai együttes kezdeményezett többet, ám az afrikai csapat megugrásai bizonyultak veszélyesebbnek.

Szünet után a kiállítást és az egyenlítést követően a dél-koreaiak a vezetést is megszerezték a továbbra is lelkes, vb-újonc togóiak ellen, a hajrában azonban csak az eredmény tartására törekedtek.

Jó ára lehet a fokhagymának

Félő, hogy idén sem lesz megfelelő piaci ára a fokhagymának, pedig a körülmények hosszú évek óta… Tovább olvasom