Ecuador csapata fegyelmezett játékkal, magabiztosan győzte le Lengyelországot.
Gelsenkirchen, 48 000 néző, v.: Kamikava Toru (japán)

Gólszerzők: C. Tenorio (24.), Delgado (81.)
Sárga lap: Smolarek (36.) ill. Hurtado (31.), Méndez (70.)

Lengyelország: Artur Boruc - Marcin Baszczynski, Jacek Bak, Michal Zewlakow, Mariusz Jop - Jacek Krzynowek (Kamil Kosowski, 78.), Arek Radomski, Miroslaw Szymkowiak, Radoslaw Sobolewski (Irineusz Jelen, 67.) - Ebi Smolarek, Maciej Zurawski (Pawel Brozek, 84.)

Ecuador: Christian Mora - Ulises de la Cruz, Ivan Hurtado (Jorge Guagua, 69.), Giovanny Espinoza, Neicer Reasco - Edwin Tenorio, Segundo Castillo, Edison Mendez, Luis Antonio Valencia - Agustin Delgado (Patricio Urrutia, 83.), Carlos Tenorio (Iván Kaviedes, 65.)

Agustin Delgado (17) egy gólpaszt adott és egy gólt szerzett Lengyelország ellen (Fopto: FIFAworldcup.com)
Hiába győzött egy évvel ezelőtt 3-0-ra barátságos mérkőzésen Lengyelország Ecuador ellen, a dél-amerikai csapat ezúttal fegyelmezett, jól szervezett játékkal lepte megy a lengyeleket. A találkozó első félórájában kitűnt, hogy Ecuador felkészült az európai fociból, és bár Lengyelország kezdett erőteljesebben, több tetszetős ecuadori támadás után a 24. percben szerzett vezetést Ecuador: De la Cruz bedobását Delgado megcsúsztatta, majd az érkező Carlos Tenorio a vetődő lengyel kapus mellett a jobb alsó sarokba fejelt. (0-1). A lengyelek ezután némileg feléledtek, a félidő egyes szakaszaiban mezőnyben uralták is a játékot, de közülük csak Smolarek volt veszélyes.

A második félidőben a lengyelek átvették az irányítást, egymás után következtek a Smolarek által szervezett lengyel támadások, de gólt szerezni nem tudtak. A kitámadó lengyel csapat ugyanakkor azt kockáztatta, hogy az életveszélyes ecuadori kontrákból újabb gól születik. Ez a 81. percben be is következett: Kaviedes a leshatárról lépett ki, beadott a középen érkező Delgado elé, aki 5 méterről a hálóba lőtt. (0-2) A legvégére egy kissé színesebb lett az eléggé egyhangú lengyel foci, két kapufát is rúgtak 3 percen belül, az eredmény azonban nem változott.