2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Marosi megint menetel

Egyéniben két magyar került a legjobb nyolc közé a Erste Women’s Open 10.000 dollár összdíjazású versenyén. A Győri Teniszcentrumban pénteken a páros, szombaton az egyéni döntőket rendezik.

tenisz

A selejtezők után kedden a főtáblás küzdelmek is elkezdődtek, ahol a múlt heti győztes Marosi Katalin is elindult és az első fordulóban akadály nélkül 6:0, 6:4-gyel jutott tovább a német Lisa Haegele ellen.
A 2. kiemelt Németh Virág hazai ellenfelet kapott és nem sok esélyt hagyott Suhajda Editnek, akit 6:0, 6:0-ra meg is vert. Borsányi Csilla is nyerte első mérkőzését az osztrák Maja Petrovic ellen 3 szettben: 6:1, 6:7 (5), 6:3-ra.
Hídvégi Adriennek sem volt sok esélye. P a szlovén Sandra Volktól kapott ki 6:0, 6:1-re.
A mindössze 15 éves Király Pálma ismét remekelt a selejtezőből feljutó Marlena Metzinger ellen, akit 3 szettben 1:6, 6:4, 6:4-re győzött le a főtábla 1. fordulójában.
A szerbia-montenegrói, de hamarosan magyar színekben játszó Birkás Bernadettnek sem adatott sok siker, hiszen a szlovén Tadeja Marejic legyőzte 6:2, 5:7, 7:5-re.
Lászlóffy Vivien, aki a múlt heti verseny selejtezőjében akadály nélkül haladt előre, ezúttal simán kikapott az 5. kiemelt finn Piia Suomalainentől, így a legjobb tizenhat között négy magyar lány folytathatta.
Tegnap felére csökkent egyéniben a magyar résztvevők száma. Király ugyanis 6:3, 6:1-re kikapott az első helyen kiemelt német Ostertagtól, míg Borsányi honfitársától, Németh Virágtól szenvedett 6:0, 6:1-es vereséget. Marosi 6:2, 6:2-re verte az osztrák Károlyit, így ő simán jutott a negyeddöntőbe. Németh ellenfele a brit Georgie

Stoop lesz, míg Marosi a szlovák Nikola Vajdovával találkozik.
Párosban az elődöntőbe kerülés volt a tét, a Borsányi–Németh duó 6:2, 6:0-ra győzte le a Birkás–Kiss kettőst. Ellenfelük a Marosi–Tavares és a Matyak–Pump összecsapás győztese lesz. A másik ágon a Király–Suhajda kettős a szlovák Vajdova–Veresova párossal teniszezik a döntőbe jutásért.
Ma az egyéni negyeddöntőket és a párosok elődöntőjét rendezik, holnap az egyéni elődöntőket, valamint a párosok fináléját tekinthetik meg a kilátogatók. Szombaton az egyéni döntő előtt rendezik a ProAm-tornát, vagyis a profik és amatőrök párviadalát.

Ígéretesen játszott a magyar válogatott Anglia ellen

A magyar labdarúgó-válogatott Manchesterben Anglia vendége volt, és 3–1-re kikapott. Tovább olvasom