2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Másodszor is fölényesen

MKB-Euroleasing–Szekszárd 96–54 (26–18, 26–13, 28–10, 16–13)

Sopron, női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó mérkőzés, 150 néző. V.: Sabáli, Kurucz.
Sopron: Németh 7/3, Károlyi 9/6, Horváth Zsuzsa 6/6, BRANZOVA 14, Horváth Zsófia 4. Cs.: KOCSIS 9/6, GORBUNOVA 19, MATOVIC 16, Cserny 8, Honti 4, Orbán. Edző: Székely Norbert.
Szekszárd: Bukovszki 6, Hoffman 5/3, Szentkirályi 2, Lódi 10/6, Varda 10/6. Cs.: Tamás 3, BÁLINT 10/6, TAMIS 6/6, Balogh, Papp. Edző: Újhelyi Gábor.
Továbbjutott: MKB-Euroleasing (201–113-as összesítéssel).
Álmosan kezdett a soproni csapat. A Szekszárd az első két percben három triplát dobott és el is lépett a hazaiaktól. A negyed közepén Branzova vezényletével fordítottak a zöld-sárgák. A második szakaszban szép lassan elhúzott ellenfelétől az MKB. A negyed második felében 30 pontra nőtt a különbség, ám a félidő hajrájában 20 pont közelébe „küzdötte vissza” magát a Szekszárd. Szünet után tovább nőtt a különbség a két csapat között. A hajrára ellaposodott a játék, érezhető volt, hogy az igazán fontos kérdések már korábban eldőltek. Összességében a soproni együttes a papírformának megfelelően kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupában a legjobb négy közé.
Székely Norbert: – Köszönjük a szekszárdiak segítségét, részben azért, mert vállalták, hogy mindkét mérkőzést itt, Sopronban játsszák le, részben pedig azért, mert helyenként szervezett, kulturált játékukkal olyan mérkőzéseket játszottak velünk, amelyek hasznosak lehetnek az Euroliga-mérkőzésekre is.

Papírforma-vereség

MiZo-Pécs–SEAT Foton Győr 101–69 (29–17, 28–19, 20–20, 24–13)
Pécs, női Magyar Kupa-negyeddöntő, első mérkőzés, 1200 néző. V.: Fekete, Pestality.
Pécs: IVÁNYI 15/6, Johnson 7/3, Bujdosó 4, BÉRES 19, Edwards 18. Cs.: FEGYVERNEKY 20/3, Dapo 9/6, Vajda 9/6, Dojcinovic. Edző: Rátgéber László.
SEAT Foton: Borovickova 6/6, Koncz 9/3, Farkas 9/3, WABARA 22/6, ANTOLOVICS 11/3. Csere: Ürmös, Orsó 7, Szalay 5. Edző: Gálos László.
Jól kezdett a vendégcsapat (3. p: 4–7), de a MiZo-Pécs hamar rendezte a sorait, s megnyugtató előnyt szerzett. A folytatásban is a pécsiek akarata érvényesült, bár kétségtelen tény, a győriek Wabara vezérletével becsülettel küzdöttek. Mindez arra volt jó, hogy tisztes vereséget szenvedjen Gálos László együttese. A visszavágót vasárnap 19 órakor játsszák a győri Magvassy-csarnokban.
Gálos László: – Büszke vagyok a csapatra. Centerek nélkül amit lehetett, kihoztuk a mérkőzésből.

Folytatás az UEFA-kupában

Ma és csütörtökön 15 mérkőzést rendeznek az UEFA-kupában, amelyben a legjobb 16 közé jutás a… Tovább olvasom