2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Mozaik

Győr az egyik helyszín. Mint ismeretes, Magyarország és Horvátország közösen pályázik a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság megrendezésére. Lamperth Mónika belügyminiszter közölte: sikeres pályázás esetén az esemény két budapesti helyszíne a Puskás Ferenc Stadion és az Üllői úti stadion, a három vidéki helyszín pedig Győr, Debrecen és Székesfehérvár lesz. Az esemény rendezési jogának odaítéléséről a végső döntést az UEFA 2006. december 8-án hozza meg. A rendezvény megszervezése mintegy 160 milliárd forint nagyságrendű összeget igényel.

Torna. A Gänserndorfban tartott négy nemzet tornáján a szlovák, az osztrák, a cseh és a magyar utánpótlás-válogatottak csaptak össze. A magyar csapatnak két győri tagja volt és a csapat győzelme mellé az egyéni összetettben Szabó Nándor egy 3. és Virág Zsolt egy 5. helyezést szerzett. A csehországi Brno adott helyet a visszavágónak, ahol szintén a magyarok győztek és Szabó Nándor 3., míg Virág Zsolt 4. helyezést ért el.
Fogathajtás. Június 10. és 12. között Sokorópátkán rendezték meg a megyei fogathajtó bajnokság első fordulóját. Kettes fogatban Fehér Mihály (Pettkó-Szandtner Tibor Győri LK) végzett az élen. A második Oross Zoltán (Nagybajcsi Lovas Klub), míg a harmadik Ábrahám Attila (Kattila SE) lett. Négyes fogatban Karsay Sándor (Farádi Lovas Egyesület) bizonyult a legjobbnak.
Labdarúgás. Az elmúlt hétvégén Csornán rendezték meg a megyei serdülőbajnokság döntőjét, ahol a négy csoport bajnoka – a két győri, a soproni és a mosonmagyaróvári első – mérkőzött meg egymással. A győzelmet nagy küzdelemben a Győri Elektromos csapata szerezte meg, miután a fináléban 2–1–re legyőzte a Fertőszentmiklós gárdáját. Harmadik az Abda, negyedik pedig a Dunakiliti csapata lett.
Jégmadár-kupa. A Hibátlanok elnevezésű csapat nyerte az Éhesek & Szépek és az FC Chicago előtt a közelmúltban Fehértón, a Jégmadár fogadóban rendezett meghívásos kispályás labdarúgótornát. A viadal gólkirálya Szabó Szilárd (Éhesek & Szépek) lett.
Tenisz. Az ünnepi hetek alkalmából rendeznek amatőr női egyéni és vegyes páros teniszversenyt június 23. és 26. között a soproni Danubius-teniszcentrumban. A kupa csütörtökön és pénteken 15 órakor, szombaton és vasárnap 9 órakor kezdődik.
Váltás. Horváth György távozik a Matáv FC Sopron utánpótlás-edzői posztjáról, helyette valószínűleg az egykori soproni remek labdarúgó, Németh Miklós fia, Németh Zoltán veszi át a fiatalok irányítását.
Lovasverseny. Június 19-én 10 órától már második alkalommal rendez meghívásos derbiversenyt a Cavaletti Lovas Club a koroncói Cavaletti Lovardában. A versenyzők két kategóriában mérhetik össze a tudásukat. A viadal jellegzetessége, hogy a díjugrató akadályok mellett természetes terepakadályok is nehezítik a pályát.