2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Mozaik

Erőemelés. Győrszentivánon rendezték a masters erőemelő magyar bajnokságot. A versenyen 88-an indultak, s több országos rekord is megdőlt. Balkó Anna (Attila Fitness) fekvenyomásban 85 kg-mal, Rohrmann Katalin (Gruber Gym) felhúzásban 146 kg-mal, Gábor Szabolcs (Flex SE, Győr) guggolásban 170 kg-mal, Fábri János (Gyulai Atlasz) felhúzásban 271 kg-mal, amely 1 kg-mal több, mint a jelenlegi világrekord(!), valamint összetettben 645 kg-mal, Gyimesi Gábor (Mérk Kinizsi) felhúzásban 230 kg-mal, Tibori István (Gyulai Atlasz) fekvenyomásban 210 kg-mal, Hagymási János (Flex SE, Győr) összetettben 390 kg-mal ért el új magyar rekordokat. A csapatversenyt a budapesti Grubers Gym nyerte a második győri Flex SE és a harmadik Mérk Kinizsi előtt. Gruber Vilmos, az erőemelő-szövetség felügyelőbizottságának tagja a sportág népszerűsítéséért végzett 40 éves kiemelkedő munkájáért életműdíjat kapott.

Tenisztábor. A mosonmagyaróvári Wittmann parki Tenisz Sportcentrumban június 20-tól, hétfőtől a szünidő végéig indul a népszerű teniszsportnapközi általános és középiskolások részére kezdő és haladó szinten egyaránt, szakképzett edzők vezetésével. Jelentkezni a Tenisz Sportcentrumban lehet a Tóth Tenisz Teamnél, illetve Czigány János edzőnél.
Ezüstérem a Világkupáról. A győri Red Dragon Kick-box és Szabadidő SE versenyzője, Dudás Szabolcs formagyakorlatban ezüstérmet szerzett a Nyíregyházán megrendezett kick-box Világkupán.
Egy évtized. Tíz éve tizennégy taggal alakult a kapuvári Bázis Sportlövész Egyesület, jelenleg negyvenegy tagot számlálnak. A legeredményesebb tag Orosz Ildikó, aki az idei évben szinte minden versenyt megnyert az amatőrök között. A legutóbbi Budapest Bajnokságon a nyolcvan indulóból végzett az első helyen.
Juniorrali. A junior-ralibajnokság elmúlt hét végén Miskolcon rendezett futamán az Arrabona Rally Club két párosa közül a Hidvégi Zoltán–Hidvégi Péter duó abszolút 10., az A csoport 6. és az A5 kategória 2. helyén végzett, míg az első gyorsaságit és a szuperspeciált megnyerő Bognár Gábor–Várfalvi Zsolt kettős egy kicsúszás következtében elszenvedett 18 perces veszteglés miatt az N2 kategória 4. helyén ért célba. A versenyt a Szommer–Hosszú páros nyerte.
Bajnokavatás. A vasárnapi Egyházasfalu–Mihályi futballmérkőzés előtt köszöntik a hazai bajnokcsapat tagjait, a meccs után pedig ünnepséggel teszik emlékezetessé a sikert a település és a klub vezetői.

Győrben is K&H-futás

atlétika

A tavaly megkedvelt K&H olimpiai futónapok idén ismét öt nagyvárost… Tovább olvasom