2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

mozaik

Cselgáncs. Pozsonyban rendeztek rangos nemzetközi versenyt, amelyen Pirka Roland, a Győri Dózsa sportolója két korosztályban is aranyérmet szerzett.

Atlétika. A budapesti SYMA-csarnok adott otthont a fedett pályás Budapest-bajnokságnak. A viadal a felnőtt magyar bajnokság előtti utolsó főpróba volt. Babos Rita (edző: Farkas Roland), a Győri Dózsa sportolója hármasugrásban (12,72 m) és magasugrásban (180 cm) is a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Németh Gergely (edző: Németh Gyula) a Soproni AC színeiben a 60 méteres síkfutásban nem talált legyőzőre, 6,70 mp-es kiváló egyéni csúccsal nyerte meg a versenyszámot. Németh Nóra (Soproni AC, edző: Marton Tamás) az ifjúságiak mezőnyében ötödik helyezést szerzett 60 méteres gátfutásban (9,51 mp).
Női labdarúgás. Hat női csapat részvételével rendeztek teremlabdarúgó-tornát Várgesztesen. Hibátlan teljesítménnyel a Fészek Csempebolt Győr Kunsziget együttese végzett az első helyen. A gólkirálynőnek járó címet 14 góllal a csapat egyik játékosa, Szegedi Laura hódította el.
Teremfutball. A megyei futsalbizottság által szervezett tornasorozat mosonszolnoki állomásán a megyei másodosztályú bajnokság Mosonmagyaróvári csoportjában szereplő együttesek léptek pályára. Első helyen a Halászi végzett a Veszkény és a Máriakálnok előtt. A torna legjobb kapusa Györkös Mátyás (Veszkény), a legjobb mezőnyjátékos Mátyás Gábor (Máriakálnok), a gólkirály Juhász Ervin (Halászi) lett. Továbbjutott az elit körbe: Halászi, Mosonszolnok, Máriakálnok, Dunakiliti.