2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -4°C | 1°C

olasz–francia finálé vasárnap

32. perc: Ricardo Carvalho buktatta Henryt. Tizenegyes. Zidane állt a labda mögé, és a jobbra vetődő Ricardo mellett higgadtan a kapu jobb oldalába rúgta. 0–1.

36 perc: A portugálokat feltüzelte a gól. Maniche célozta meg Barthez kapuját 30 méterről, de a francia kapus másodszorra megfogta a lapos lövést.
48. perc: Henry kapott nagyszerű labdát, a kapu felé cselezett, majd Meira mellett kilépve, kissé kisodródva kapura lőtt. Ricardo ugyan védte a lapos lövést, de szerencsétlenül ért bele, így majdnem saját kapujába sodorta.
77. perc: C. Ronaldo végzett el szabadrúgást 30 méterről. Középre tartó erős labdáját Barthez felütötte a levegőbe, az érkező Figo azonban a kapu fölé fejelt.
Végig nagy csatát hozott a második elődöntő, ám a labdarúgás szépségeiből csak keveset vonultattak fel a csapatok. A franciák egy megadható büntetőből szereztek vezetést az első félidőben és ezt az előny magabiztosan őrizték a mérkőzés végéig. A gallok így a brazilok után a portugálokat is 1–0-ra győzték le és ezzel bekerültek a vasárnapi döntőbe.