Stuttgart, 52.000 néző, v.: De Bleeckere (belga).
Anglia: Robinson – Har-

greaves, Ferdinand, Terry, Cole – Beckham (Lennon, 87.), Lampard, Carrick, Gerrard (Downing, 92.), Cole (Carragher, 77.) – Rooney.
Ecuador: Mora – de la Cruz, Hurtado, Espinoza, Reasco – Mendez, Tenorio (Lara, 69.), Castillo, Valencia – Delgado, Tenorio Kaviedes, 72.).
Gsz.: Beckham (60.).
11. perc: Terry óriásit hibázott, fejjel nemhogy nem tudott felszabadítani, tulajdonképpen kiugratta Carlos Tenoriót, akinek 12 méteres lövésébe az utolsó pillanatban Ashley Cole csúszott bele, így a labda a keresztlécről vágódott az alapvonalon túlra.
60. perc: Beckham 25 méteres, bal oldali szabadrúgásába Mora csak beleérni tudott, de a labda a jobb kapufáról így is a hálóba pattant (1–0).
Kiegyenlített játékot hozott az első félidő. A szigetországiak tudománya rendre már 40 méterre az ecuadori kaputól elfogyott, így igazi helyzetet egyszer sem tudtak kidolgozni. Igaz, a dél-amerikaiak is csak a meglehetősen bizonytalan angol védelem hibáiból „éltek”, egyszer Terry bakija végzetesnek tűnt, de Ashley Cole lába, illetve a keresztléc mentett.
A folytatásban sem változott a játék képe, inkább Ecuador irányított, míg az angoloknak továbbra sem ízlett a rivális szervezett védekezése. Egy óra elteltével Beckham szabadrúgásából kissé váratlanul mégis vezetést szerzett Anglia. Ettől kezdve a dél-amerikaiaknak bátrabban és nyíltabban kellett futballozniuk, melynek köszönhetően több helyük volt az angoloknak. Ez helyzetekben is megnyilvánult, de nem változott az eredmény.
Sven-Göran Eriksson, az angol válogatott szövetségi kapitánya: – Nem nyújtottuk azt a teljesítményt, amire képesek vagyunk, de bejutottunk a negyeddöntőbe.
Luis Fernando Suarez, az ecuadori válogatott szövetségi kapitánya: – Nehéz mérkőzés volt, nagy taktikai csatát vívtunk, kevés helyzettel. Mai vereségünk ellenére elégedetten utazhatunk haza.

Tragédia a sárospataki csládi napon

Tragikus véget ért egy családi nap Sárospatakon. A rendezvényt egy helyi cég szervezte a Bodrog… Tovább olvasom