2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Ritter Árpád ezüstérmes

Birkózás

Ritter Árpád ezüstérmet szerzett a szabadfogásúak 74 kg-os kategóriájában a budapesti világbajnokságon, miután a döntőben kikapott az orosz Buvajsza Szajtyijevtől.

A finálét az orosz klasszis kezdte aktívabban, rögtön támadott, ekkor azonban még a kétszeres kontinenselső Ritter jól védekezett. Szajtyijev azonban nem lankadt, továbbra is rendületlenül ment előre és az első adandó alkalommal kihasználta ellenfele apróbb figyelmetlenségét, akit előbb a földre vitt, majd orsóval megpörgetett, s ezzel 3–0-ra vezetett és nyerte meg az első szakaszt.
A második két percben még a nyitánynál is nagyobb vehemenciával kezdett Szajtyijev, és szinte a kezdő sípszó után azonnal újabb pontokat csinált (0–2). A magyar mindent megpróbált, többször támadt jól lábra, ám riválisa a nehéz helyzetből is előnyt, azaz pontot kovácsolt (0–3), így az utolsó percekben már csak az volt a kérdés, értékelhető akció nélkül fejezi-e be a finálét. A nézők által hajtott Ritter fáradozásai végül az utolsó másodpercekben elért mögékerüléssel megtérültek (1–3).
A 30 éves csepeli klasszis így az athéni olimpiához hasonlóan kikapott Szajtyijevtől, akiről mindent elmond, hogy 1995 óta mindössze egy világversenyen – a sydneyi ötkarikás játékokon – szenvedett vereséget.