2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Schumacher diadala

Michael Schumacher, a Ferrari német pilótája nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság tizedik futamát, az Egyesült Államok Nagydíját. A második helyen csapattársa, a brazil Felipe Massa végzett, míg a harmadik az olasz

Giancarlo Fisichella (Renault) lett.

Autósport

A hétszeres világbajnok Michael Schumacher rajt-cél győzelmet aratott, s ezzel az idén harmadszor, pályafutása során pedig 87. alkalommal diadalmaskodott. A vb-címvédő és a pontversenyben élen álló spanyol Fernando Alonso (Renault) ötödik lett. A rajt után Massa került az élre, őt M. Schumacher, majd a két Renault, Alonso és Fisichella követte. A hátsó alakzatokban viszont több kisebb-nagyobb baleset is történt és ennek következtében heten kiestek: finn Kimi Räikkönen és a kolumbiai Juan Pablo Montoya, a német Nick Heidfeld, az ausztrál Mark Webber, az amerikai Scott Speed, az osztrák Christian Klien és a francia Franck Montagny számára véget ért a GP. A roncsok eltakarítása alatt bejött a biztonsági kocsi. Nem sokkal később Jenson Button autója is megsérült, ezért a brit versenyző is kiszállt.
Hat kör után távozott a Safety Car, újra kezdődött a száguldás: elöl a két Ferrari, mögöttük a két Renault. A japán Szato Takuma és a portugál Tiago Monteiro is feladta, így már csak tizenkét pilóta volt a pályán Indianapolisban. A 14. körben Fisichella megelőzte Alonsót. Az élen Massa, mögötte M. Schumacher.
M. Schumacher, Massa és Fisi-

chella, majd nem sokkal később Alonso is a bokszban járt, a német jött ki a legjobban a manőverből, és átvette a vezetést. Féltávnál változatlan volt a helyzet az élen, ugyan Jarno Trulli beékelődött a Ferrarik és a Renault-k közé, ám az olasz akkor még nem járt a bokszutcában.
Még 18 kör volt hátra, amikor Trulli és Ralf Schumacher is Alonso elé került. A vb-címvédő a hatodik helyen robogott. A verseny végéig már nem változott a helyzet az élen, Alonsónak viszont sikerült egy helyet előrelépnie. A viadalt csupán kilenc pilóta fejezte be.
Végeredmény: 1. Michael Schumacher (német, Ferrari) 1:34.35,199 ó; 2. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 7,984 mp hátrány; 3. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault) 16,595 mp h.; 4. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 23,604 mp h.; 5. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 28,410 mp h.; 6. Rubens Barrichello (brazil, Honda) 36,516 mp h.; 7. David Coulthard (brit, Red Bull Racing) 1 kör h.; 8. Vitantonio Liuzzi (olasz, Toro Rosso) 1 kör h.; 9. Nico Rosberg (német, Williams) 1 kör.
A pontverseny állása, pilóták: 1. Alonso 88 pont, 2. M. Schumacher 69, 3. Fisichella 43, 4. Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 39, 5. Massa 36, 6. Montoya (kolumbiai, McLaren-Mercedes) 26.
Csapatok: 1. Renault 131 pont, 2. Ferrari 105, 3. McLaren-Mercedes 65, 4. Honda 32.