Délmagyar logó

2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Sokan licitáltak az Arte Galéria árverésén

Perlrott Csaba Vilmos színes kréta-szén technikájú kis rajza érte el a legmagasabb leütést az Arte Galéria szombati grafikai árverésén.
A finom, érzéki, ülő aktot 48 ezerről indították és 220 ezer forinton ütötték le. A művésznek manapság reneszánsza van, általában magas áron kelnek el festményei, grafikái, nemrégiben például a Virág Judit Galéria árverésén 50 millió forintra ment fel egy fauve festménye.

Sokan licitáltak Ámos Imre 1940-es akvarelljére is, amely egy (minden bizonnyal szentendrei) parkban álló Szent Flórián-szobrot ábrázol. A művész felesége, Anna Margit által hitelesített kis lapot 95 ezer forinton hirdették meg, és 130 ezerért kelt el.

Egy mindeddig lappangó, az életmű-katalógusban is nyilvántartott Derkovits Gyula akvarell-tusrajzért 95 ezer forintot adtak. Tichy Kálmán tenyérnyi akvarell-ceruzarajza, a Havas háztető gyönyörű, korabeli szecessziós keretben 60 ezer forintra duplázott. Klie Zoltán egy-egy akvarellje 42 ezer és 44 ezer forintot ért meg valakinek. Róna Emytől, akinek többnyire meseillusztrációi forognak a piacon, most egy önálló munkát, a Madonnák című temperát kínálták, amely 18 ezer indulva 42 ezer forintig jutott. Tóth Menyhért ritkaságnak számító Fej című rajzáért megadták a 60 ezer forintot. Lossonczy Tamás derűs akvarelljéért 44 ezer, El Kazovszkij tus-akvarell technikájú, izzóan színes csendéletért 80 ezer forintig folyt a licit.

Jól mentek a sokszorosított grafikák is. Az életmű-atalógusban is jegyzett Tükör című, szignált Kondor Béla-rézkarc 34 ezer forintos indulásról 55 ezerig maradt versenyben. Gross Arnoldtól két szignált, akvarellel színezett rézkarcot vettek meg emelt áron. Az ajándékozó sorokat tartalmazó Amsterdam csaknem ötszörösén, 60 ezer forintért kelt el. A Jád völgye 14 ezer forintról 26 ezerre jutott. A kikiáltási ár több mint dupláját, 38 ezer forintot adtak Helbig Ferenc Kilátás a műteremablakból című szignált, színes litográfiájáért. A Nagy Szocialista Építkezések című album az 1960-as évek hazai művészeinek rajzaival 42 ezer forintra ötszörözött. A Gyűjtő 1913-as különszáma Franz Bayros erotikus rajzaival pedig 3200 forintról 22 ezerre ment fel.

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

A KENÓ szombati nyerőszámai

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a május 19-i KENÓ-játékban a következő számokat… Tovább olvasom