2018. 01. 24. szerda - Timót -3°C | 4°C Még több cikk.

sportvilág

VIZES-VB. Már a vb első napján medencébe szállt a magyar női vízilabda-válogatott Montrealban, amely a papírformának megfelelően játszi könnyedséggel verte 18–4-re Kína legjobbjait a B csoportban. A vb első aranyérmét az orosz Larisza Ilcsenko nyerte, miután a nyílt vízi úszók női 5 kilométeres számában 56 percen belüli idővel győzött. Az egyetlen magyar induló, Barsi Claudia 27 versenyző közül a 17. lett 57:18.9 perces idővel.

AZ ELSP ARANYÉREM. Megvan a magyar csapat első aranyérme a duisburgi világjátékokon: Asztalos István kiélezett küzdelemben szerezte meg az első helyet az ejtőernyősök célba ugró versenyében.
ARMSTRONG MEGPRIZTE. Az amerikai George Hincapie nyerte a Tour de

France országúti kerékpáros körverseny királyetapját, míg honfi- és csapattársa, Lance Armstrong a 15. szakaszon is magabiztosan őrizte meg az összetettben élen állónak járó sárga trikót. Bodrogi László a 70. helyen ért célba.
LÉKÓ KIKAPOTT. Lékó Péter sötéttel kikapott a bolgár Veszelin Topalovtól a dortmundi sakk szupertorna kilencedik, utolsó fordulójában. A tornát a német Arkadij Naiditsch nyerte, Lékó a nyolcadik helyen végzett.
GARBIN NAPSZÚRÁSA. Az ötödik helyen kiemelt Anna Smashnova nyerte a 140 ezer dollár összdíjazású modenai tenisztornát, miután Tathiana Garbin a döntőben feladta a mérkőzést. Az első játszma rövidítésében Garbin a 35 fokos hőségben rosszul lett.