2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

támadó légió, védekező magyarok

kosárlabda Soproni sÖrdögök 78 Marso Carmo Suzuki NyKK 75 (24–30, 13–15, 24–14, 17–16)

Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 400 néző. V.: dr. Páli, Márton, Kapitány.

SCOTT 16/3
Cs.: Laslo 8, Krasznai 3/3, Trepák 7/3, Boczkó, Nagy K.
Edző: Horváth Imre
Sitku két triplája, majd Savic betörése után elért találataival gyorsan nagy előnyre tettek szert a nyírségiek. Az idei hazai veretlenség megőrzéséért harcoló soproni csapat később kiegyenlítetté tette a játékot, a kis közönség nagy dobópárbajt láthatott. A második szakasz Krstanovic triplájával indult. Ezt követően több hazai játékos is elkezdett távolról „tüzelni”, nem igazán kidolgozott helyzetekből. A vendégek ezt kihasználták, majd amikor öt magyar kosaras volt náluk a pályán, ügyes, szervezett játékkal 12 pontos előnyre tettek szert. A félidő végén Krstanovic harcos palánk alatti játékával kicsit csökkentette hátrányát a Sopron.
Szünet után Laslo elkezdett egyénieskedni, a Sopronnál viszont magára talált az addig gyengén kosarazó Strnad. Az ő három triplájával, valamint duplájával fordított a Sopron. A zárószakaszban tartotta pár pontos előnyét a hazai együttes, amelynek védekezése Boldizsár jóvoltából az első félideinél jóval hatékonyabb volt a palánk alatt.
Sterbenz László: – Érdekes munkamegosztással nyertünk, a légió támadott, a magyarok védekeztek.
Horváth Imre: – Nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat.