Tento-ETO KC

24 (13) Komló 24 (10)

Győr, NB I-es férfimérkőzés, 800 néző. V.: Badlir, Duorsky (szlovákok).

KOVÁCS J. – Szalafai 3, STRUHÁR 8, Kovács Á. 1, Remete, JÓZSA D. 7/1, Németh T. 1. Cs.: Schuch 2, Kányai, Tomori, Gamrat, Pálos 1, Fodor 1. Edző: Tóth László.
Pokos – Csorba 1, Horváth Sz. 1, Cifra 2/1, HORVÁTH R. 5, SUTKA 7, Egri 1. Cs.: Mészáros (kapus) 1, Nagy Z. 3, Gyáfrás 1, Kilvinger, Myna, Papp I. 1, P-Szabó 1. Edző: Papp László.
Kiállítások: 20, ill. 10. p.
Hétméteresek: 5/1, ill. 3/2.
A várakozásnak megfelelően óriási taktikai harc alakult ki a játéktéren. A vendégek kétgólos (1–3) előnye után az ETO fordítani tudott (4–3). Józsa emberhátrányból elért góljával már kétgólos volt a hazaiak előnye (8–6). A félidő második felében óriási harc folyt. Az ETO igen keményen, agresszívan védekezett, támadása során pedig az igen gólerős Struhár Péter góljaival háromgólos előnyt szerezve térhettek pihenőre.
Fordulás után növelte előnyét az ETO (16–10). Hosszú időn át felváltva estek a gólok és mindkét oldalon a közönség idegeit, elsősorban a furcsa felfogásban bíráskodó és rengeteg téves ítéletet hozó szlovák játékvezetői páros miatt vált izzóvá a hangulat. A hajrát – az utolsó 8 percet ötgólos (21–16) kezdte az ETO. A Komló azonban szívósan küzdött, fokozatosan dolgozta le hátrányát, majd 17 másodperccel a befejezés előtt, egygólos győri előnynél Tóth László időt kért. A folytatásban technikai hibát vétettek a hazaiak, Mészáros kapus szerezte meg a labdát, aki a kapuját elhagyó Kovács J. fölött átívelve megmentette csapata számára az egyik pontot.
Tóth László: – Az időkérés után súlyos technikai hibát követtünk el és az így eladott labdából a komlóiak egyenlíteni tudtak. Sajnos ez van, ennyi pénzből ilyen játékosokkal kell dolgozni.
Papp László: – Óriási csatában sikerült pontot szereznünk.