2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Tömegverekedés a focipályán

Tömegverekedés volt a Bököny-Kálmánháza megyei másodosztályú labdarúgó mérkőzésen. A meccs játékvezetőjét az egyik focista karate-rúgással terítette le, majd néhány perccel később már körülbelül 40 játékos és szurkoló ütötte-rúgta egymást a pályán.
A pofozkodásban a helyi rendezők is részt vettek. A vendég játékosok a dühöngő hazai drukkerek elől az öltözőbe menekültek, onnan hívtak rendőri segítséget. A mérkőzésen történteket a labdarúgó szövetség Szabolcs megyei szervezete is vizsgálja.

Az indulatok még vasárnap, a meccs 85. percében, egy sárgalapos figyelmeztetés után szabadultak el. A megbüntetett focista dühében úgy szívtájékon rúgta a játékvezetőt, hogy összeesett a pályán. A bíró bordazúzódásokat szenvedett, jelenleg is betegszabadságon van, felépülése legalább 6-8 hetet vesz igénybe. A bíró a meccset még lefújta, ezután robbant ki a tömegverekedés. A pályán körülbelül 40-en ütötték-rúgták egymást. A vendégek, a kálmánházi focisták a dühöngő hazai szurkolók elől az öltözőbe menekültek, onnan hívták a rendőröket.

A hazai játékosok közül néhányan, majd szurkolóik és a rendezők - akiknek a rendet kellett volna biztosítaniuk - is bekapcsolódtak a verekedésbe, a rugdosódásba - mondta el a Független Hírügynökségnek szerdán Hajdu Pál. A kálmánháziak vezetőedzője kijelentette: nem akarnak többé ezen a pályán játszani és példás büntetést követelnek a szövetségtől.

A meccsen történteket a rendőrség és a megyei labdarúgó szövetség is vizsgálja. A helyi csapatot pénzbüntetéssel, pályabezárással, a magáról megfeledkezett focistát pedig eltiltással büntethetik. Úgy tudjuk, hogy a bíróra támadó játékos már megbánta tettét, de a megrúgott játékvezetőtől még nem kért bocsánatot.

• 1. che 2008. november 27. 11:08
    „Ugyan miért haragszanak a magyar drukkerekre a szomszéd országban ? Nállunk a bunyó nélküli mérkőzés nem mérkőzés ! Ez a kultúra !”