B csoport, 1. forduló

Anglia–Paraguay 1–0 (1–0)

Frankfurt, 48.000 néző, v.: Rodriguez (mexikói).
Gsz.: Gamarra (3., öngól).
A találkozót több mint 20 ezer angol, illetve 4 ezer paraguayi szurkoló nézte meg, így az európai válogatott „hazai” környezetben érezhette magát.
Szerencsétlenül kezdődött a mérkőzés a paraguayiaknak, az öngól miatt gyorsan hátrányba kerültek, majd a nyolcadik percben Villar kapust is le kellett cserélni. Az angolok mezőnyfölényben voltak szinte a teljes első félidőben, ám a kapu előtt nem tudtak megfelelően összpontosítani, így nem nőtt a különbség.
A folytatásban a paraguayiak bátrabban játszottak, többet birtokolták a labdát, de az angolok biztosan őrizték előnyüket.
Frankfurtban és Kölnben húsz angol szurkolót vettek őrizetbe az angol válogatott első mérkőzésének napján. A szigetországi rendőrség szóvivője elmondta: a torna előtt arra számítottak, hogy mintegy 25–30 ezer brit drukker kíséri el Frankfurtba a csapatot, ehhez képest 70 ezren voltak a városban.
Trinidad és Tobago–Svédország 0–0
Dortmund, 58.000 néző, v.: Maidin (szingapúri).
A svéd csapat szinte az egész mérkőzésen kapujához szegezte a karib-tengeri gárdát, amely ráadásul a szünet után Avery John második sárga lapja miatt végig tíz emberrel játszott. Az északiak azonban hiába futballoztak hatalmas fölényben, gólt nem sikerült elérniük a hősiesen védekező, vb-újonc trinidadi alakulattal szemben, amely ezzel a vb első igazi meglepetését szolgáltatta.
A B csoport állása: 1. Anglia 1 1–0 3 pont, 2–3. Svédország 1 0–0 1, 2–3. Trinidad 1 0–0 1, 4. Paraguay 1 0–1 0.