2017. 04. 28. péntek - Valéria 13°C | 23°C Még több cikk.

Tunézia-Szaúd-Arábia: döntetlen

Drámai meccsen döntetlen született a két arab együttes találkozóján a H-csoport második meccsén a VB-n.
Küzdelem a pályán. Fotó: AFP
Miután a csoport másik meccsén Spanyolország simán legyőzte Ukrajnát, felértékelődött a két arab csapat találkozója. A győztes fontos lépéssel kerül közelebb álmai eléréséhez.

Komolyabb helyzetek nélkül indult az első félidő. Többet birtokolta Tunézia a labdát, szögletek sorát mégis Szaúd-Arábia végezhette el: zsinórban háromszor is három percen belül.

A 23. percben aztán megszerezte a vezetést Tunézia: egy szabadrúgást követően Zied Jaziri elé került a labda, aki kilőtte a jobb felsőt: 1-0. Remek hangulat - főleg persze tunéziai oldalon a müncheni stadion lelátóján.

Sok apró szabálytalanság tördelte a játékot mindkét oldalon, míg a labdabirtoklási arány és a kapuralövések kiegyenlítődtek, igaz, gólt félidőben csak "Karthagói sasok" szereztek.

Drámai félidő

Még jobban beleerősített Szaúd-Arábia a második játékrészben, három lövés gyorsan a félidő elején: Noor, Aziz és Al Temyat is próbálkozott, eredménytelenül. Az 57. percben siker koronázta a szaúdiak próbálkozásait.

Noor adott be jobb oldalról Al Kahtanihoz, aki kapásból lőtt Boumnijel hálójába: 1-1. Megérdemelt egyenlítés! Támadásban maradtak a zöld mezesek: Al Temyat majd Sulimani lőtt, utóbbi kaput talált, Boumnijel védett.

10-3-as kapuralövési arány Szaúd-Arábiának, óriási fölény, miközben Tunézia is végre felébredt, Nafti próbálkozott, sikertelenül. A 84. percben megszületett a szaúdiak második gólja: a legendás Al Jaber talált be tízről, 1-2. A csatárnak ez már a negyedik világbajnoki gólja volt életében!

A 93. percben jött a dráma: Jaziri beívelte a labdát Jaidi felé, aki a kapuba bólintott: 2-2. Óriási szaúdi tragédia.