2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Vereség az első EB-selejtezőn

A magyar női kosárlabda-válogatott első Európa-bajnoki selejtezőjén vereséget szenvedett Görögországtól Zalaegerszegen. A férfiak Belgiumban nyertek.

kosárlabda

Két soproni játékossal, Csernyvel és Károlyival a kezdőötösben kezdte a sorozatot női kosárlabda-válogatottunk.
Cserny találata után kapkodtak, percekig képtelenek voltak kosarat dobni a mieink. A görögök jobban „haraptak”, harcosabbak voltak, több lepattanót szedtek a magyar palánk alatt. A szakaszban egy-két szép megoldással 17–12-re elhúztak a mieink.
A második felvonásban is bénultan kezdtek legjobbjaink. Több mint 2 és fél percet kellett várni az első magyar pontjára. Közben egyenlítettek a görögök és Károlyi remek triplája sem segített. Kihasználva a védekezésbeli figyelmetlenségeket, fordítottak a sokkal nyugodtabb görög lányok, akik 34–30-ra vezettek a szünetben.
Szünet után Cserny tartotta versenyben a válogatottunkat, de minden kosarára feleltek a görögök. A zárószakasz előtt 56–49-re vezetett Görögország, majd kerek 10 pontra nőtt a vendégek előnye Kosztaki hármasa után, ám Károlyi egy duplával, majd egy triplával megfelezte a különbséget. A kritikus helyzetekben valaki mindig villant a görögöknél, tartották előnyüket, sőt 3 és fél perccel a vége előtt újra 10-re nőtt a vendégelőny. A görögök lassították a játékot, s végül 70–64-re nyertek.
A női válogatott a 2. fordulóban, szombaton a fehéroroszországi Minszkben lép pályára. A csoport másik mérkőzésén: Bulgária–Fehéroroszország 66–70.
A férfiválogatottra a vasárnapi Csehország elleni hazai vereség után tegnap már az oroszokat legyőző belgák vártak Leuvenben. A magyar válogatott 73–59-re, 14 ponttal nyert Belgiumban.