2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Algyői tripla Csongrádon

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában Csongrádon szerzett három gólt az Algyő, míg a HFC Szolnokon hagyott ki egy 11-est, így elhullajtott két pontot.
Csongrád–Algyő 0–3 (0–0)
Csongrád, 250 néző. Vezette: Szöllősi.
Csongrád: Tóth – Janiga, Forgó, Szabó A., Lovas (Kozma) – Szabó L., Lévai (Bertók), Deli, Csillag – Bagi, Kovács (Török). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Algyő: Dénes – Varga N. (Radnai), Kothencz, Varga F., Kazán – Sümeghy (Pálinkó), Vass, Sipos, Krucsó – Retek, Katona (Balogh). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Pálinkó, Sipos, Kothencz.

A kezdeti unalmas mezőnyjáték után az Algyő letámadással és gyors kontrákkal több nagy helyzetet dolgozott és hagyott ki. A második félidő elején egy gyors ellentámadással és egy távoli hatalmas lövéssel pedig eldöntötte a mérkőzést. Az enerváltan, gyengén játszó hazaiak ellen megérdemelt a vendégsiker.

Dr. Bálint László: – Ebben az osztályban a csapatunknak csak akkor van esélye, ha minden játékos fogcsikorgatva küzd, akar, fut és játszik. A héten történtek hűen tükröződnek az eredményben.
Lóczi István: – Szeretnénk, ha a szimpatikus csongrádi együttest jövőre is ebben az osztályban látnánk.
Jók: Bagi, ill. Kothencz, Sipos, Vass.

Szolnoki S.–HFC 0–0

Szolnok, 150 néző. Vezette: Holczimmer.
Szolnok: Bak – Luca, Boda, Balázs, Kosaras – Gódor (Szabó G.), Horváth Cs., Dálnoki, Lippai – Kővári, Ruskó. Edző: Gömöri Béla.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Nagy A., Antal, Keller, Marton (Mészáros) – Végh (Ruzsinszki), Bernáth. Edző: Rostás Károly.
Az első negyedóra elteltével Bernáth két alkalommal is egyedül vezette Bakra a labdát, de a kapus mindkétszer hárítani tudott. Az első félidő vásárhelyi fölényét követően a szünet után már a Szolnok támadott többet, ekkor Bíró többször is bravúrral védett. A 90. percben megszerezhette volna a győzelmet a Vásárhely, az egyik hazai védő kezéhez ért a labda a büntetőterületen belül, Szűcs 11-esét azonban Bak hárította.

Rostás Károly: – Gyenge, enervált játékkal két pontot hagytunk Szolnokon.
Jók: Bak, Boda, Kosaras, Horváth Cs., ill. Bíró, Dálnaki, Pécsek, Keller.

További eredmények: Cegléd–Gyula 2–2, Túrkeve–Örkény 0–2, Szarvas–Kiskunfélegyháza 0–0, Monor–Mezőtúr 1–2, Baja–Újszász 2–0.

Aszfaltoztak a buszállomáson

Amikor megújult az autóbusz-pályaudvar Csongrádon, elhangzott az ígéret: újjáépül az igen rossz… Tovább olvasom