Régiót választok:
Csongrád megye
|
Bács-Kiskun megye
Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő ikonokkal! később elolvasom

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Ez milyen! - Buli, Mozi, Koncert, Tech > Papírból termel áramot az új bioelem

Papírból termel áramot az új bioelem

A japán Sony vállalat legújabb fejlesztése papírból állít elő eletromos áramot. A cég jelenlegi prototípusa egy apró ventilátort és egy kis mp3-lejátszót képes rövid ideig árammal táplálni.

Munkatársunktól - Index.hu - 2012.01.05. 13:42
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom
A Sony évek óta dolgozik olyan környezetkímélő bioelemek kifejlesztésén, amelyek szénhidrátokból, fehérjékből, zsírból enzimek segítségével állítanak elő elektromos áramot. A japán vállalat bő három évvel ezelőtt mutatta be cukorral hajtott áramforrásának első ígéretes prototípusát, december közepén pedig annak továbbgondolt utódját demózta egy zöld termékeknek szentelt szakkiállításon - olvasható az Indexen.

Az új fejlesztés papírból állít elő elektromos áramot. A tokiói Eco-Products kiállításon a vállalat standján gyerekek próbálgathatták a bioelemet: a papírt bele kellett dobniuk egy folyadékkal teli tárolóba, amit aztán össze kellett rázni, majd néhány perc elteltével az elemhez két vezetékkel csatlakoztatott elektromos ventilátor forogni kezdett.

A Sony legújabb fejlesztése: papírból állít elő elektromos áramot. Fotó: Index
A Sony legújabb fejlesztése: papírból állít elő elektromos áramot.
Fotó: Index


Az eljárás lényege, hogy a karton- és papírfecniket a vízben található cellulázenzimek szőlőcukorra bontják. Ez újabb enzimekkel és oxigénnel reakcióba lépve elektronokat és hidrogénionokat szabadít fel, a folyamat melléktermékként pedig víz és fehér, kristályos por formájában ún. glukono-delta-lakton marad vissza. Ezt többek között az élelmiszergyártásban használják - írja az Index.

A Sony jelenlegi prototípusa egy apró ventilátort és egy kis mp3-lejátszót képes rövid ideig árammal táplálni.

Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!

Moderálásra küldöm 1. öregvegyész 2012.01.05. 17:08

Sajnos a legtöbb papír nemcsak cellulóz, hanem sok minden.Föleg az utóbbi. Tessék elégetni egy vattadarabot (gyapot nem szintetikus!) meg egy papírdarabot és látszik a különbség. Úgyhogy egyelőre ne együnk a glukonolaktonból.



Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...