Foci VB 2014 Brazília

2014.07.01. 11:32

A 118. percben döntötte el Argentína

Két perccel a vége előtt Di Maria talált a hálóba, ezzel Argentína jutott be a negyeddöntőbe.

Argentína-Svájc 1-0 (0-0)

Nyolcaddöntő, Sao Paulo, játékvezető: Jonas Eriksson (svéd).

Argentína: Romero - Garay, Zabaleta, Rojo (Basanta), Fernandez - Gago (Biglia), Di Maria, Mascherano - Lavezzi (Palacio), Higuain, Messi. Szövetségi kapitány:  Alejandro Sabella.

Svájc: Benaglio - Lichtsteiner, Rodriguez, Djourou, Schär - Inler, Xhaka (Fernandez), Shaqiri - Behrami, Mehmedi (Dzemaili), Drmic (Seferovic). Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld.

Sárga lap: Rojo (90+1), Di Maria (118.), Garay (120+4.),ill. Xhaka (36.), Fernandez (73.)

120+5. perc: Most jöhet majd a szabadrúgás. Shaquiri a sorfalba lövi. Argentína a legjobb nyolc között.

120+4. perc: Shaquirit rúgják fel a kaputól 18 méterre. Garay sárgát kap.

120+3. perc: Benaglio is elöl. Di Maria elé kerül a labda, de nem talál a kapuba.

120+1. perc: Dzemaili lábáról a kapufára pattan a labda, a visszapattanót pedig nem tudja irányítani Dzemaili, mellé megy a labda. Romera az egészet nyugodtan nézte végig.

120. perc: Még három percig tart a meccs.

118. perc: Di Maria kap labdát a tizenhatos vonalán, egyből lő, lövése pedig a hosszú alsóba talál. 1-0. Sárgát kap a gólörömért Di Maria.

117. perc: Pontatlanok az argentínok támadásban, a svájciak pedig ölik az időt.

113. perc: A meccs utolsó cseréje jön: Dzemaili válja Mehmedit.

109. perc: Di Maria lövését tolja szögletre Benaglio.

106. perc: Gago is távozik, Biglia érkezik: ez az utolsó argentín csere.

105. perc: Argentína cserél: Rojo helyére Basanta jön. Gago is a blokkba bombáz - ezzel ér véget a hosszabbítás első 15 perce.

103. perc: Seferovic lövési kísérletét csak azért írjuk le (egyébként elakadt a blokkon), hogy valamit írhassunk. Sok izgalmas dolog az elmúlt percekben ugyanis nem történt.

94. perc: Palacio csúsztatja kapura Messi szabadrúgását, Benaglio véd.

Foci vb 2014: Argentína - Svájc

90+4. perc: Megérett a hosszabbítás.

90+2. perc: Schär fejeli kapu fölé a szélről érkező szabadrúgást.

90+1. perc: Rojo rúgja fel Fernandezt. Sárgát kap az argentín, ha továbbjutnak, nem játszhat.

90. perc: Messi szólózik a tizenegyes pontig, végül a bejátszást szögletre mentik a svájci védők.

85. perc: Rojo távoli bombája a kapu mögött kamerát tartó szerkezeten csattan.

84. perc: Érik a hosszabbítás.

Vége a Fradi máltai meccsének, 1-1-gyel jöhetnek haza.

82. perc: Drmic le, Seferovic be - ez a második csere Svájcnál.

78. perc: Messi lő 14 méterről, a lábak között elsuhanó labdát ki tudja ütni Benaglio. Az ismétlésnél megsérül a svájci kapus, de gyors ápolás után újra jól van.

75. perc: Máris helyzetbe kerül a csereember: Palacio fejel kapu mellé.

74. perc: Palacio váltja Lavezzit.

73. perc: Fernandez üti el hátulról Di Mariát. Ez is sárga.

66. perc: Fernandez jön Xhaka helyére.

Egyenlít a Fradi Máltán: Nalepa a gólszerző.

59. perc: Rojo lő jobbról, az alapvonatól 6 méterre, Benaglio véd.

57. perc: Di Maria beadását Benaglio öklözi ki.

51. perc: Shaquiri veszélyeztet szabadrúgásból, Romero a helyén.

46. perc: Csere nincs egyik oldalon sem.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Megint svájci helyzet, Drmic egyedül lőhet kapura, helyette Romero kezébe emeli a labdát.

36. perc: Xhaka rúgja fel Lavezzit, sárgát kap a svájci.

29. perc: Lavezzi szúr kapura egy beívelés után felfejelt labdát, 10 méterről, laposan, erőtlenül, Benaglio fogja.

27. perc: Shaquiri gurítja vissza középre a labdát egy kis szöglet után, Xhaka lő kapura, Romero véd. Ez most komoly svájci helyzet volt.

24. perc: Argentín szabadrúsgás, Messi beíveli, Higuain kapu fölé fejel.

Párhuzamosan zajlik a Sliema - Ferencváros EL-selejtező Máltán, Ohawuchi 39. percben szerzett góljával vezetnek a máltaiak.

23. perc: Messi indul meg, a beadására aznban nem érnek oda a társak.

18. perc: Mezőnyjáték zajlik főként, ami sok eredményt eddig nem hozott.

10. perc: Főként Argentínánál van a labda, de sokra nem mennek vele.

8. perc: Shaquiri hülyét csinál az argentín védőkből, és kiharcol egy szögletet.

1. perc: A meccs elkezdődött.

Előzmények:

Az "alpesi Messinek" is nevezett Xherdan Shaqiri jó teljesítményében és góljaiban reménykedik a svájci labdarúgó-válogatott, amely Argentínával csap össze a brazíliai világbajnokság keddi nyolcaddöntőjében.

A 22 éves középpályás az utolsó csoportfordulóban mesterhármast ért el Honduras ellen, s ezzel a legjobb 16 közé vezette csapatát.

Az argentin válogatott játékosai úgy nyilatkoztak, kiválóan felkészültek abból, hogy kire kell figyelniük a svájci támadások megállításához:
"Shaqiri remek formában van, klasszis játékos, nagyon óvatosnak kell lennünk vele" - dicsérte a Bayern München futballistáját a 30 éves rutinos középpályás, Javier Mascherano.

A svájci védelem fő feladata viszont a négyszeres aranylabdás, a tornán négygólos Lionel Messi "semlegesítése" lesz: "Világos, hogy nagyon nehéz lesz teljesen kizárni Messit a játékból, hiszen döntő pillanatokban képes váratlan megoldásokra" - mondta a 27 éves klasszisról a svájci hálóőr, Diego Benaglio.

Svájc szövetségi kapitánya, a német Ottmar Hitzfeld kifejtette, hogy nem ők a találkozó esélyesei, de nincs vesztenivalójuk:
"Történelmet írhatunk kedden, egy mérkőzésen bármi megtörténhet" - mondta a 65 esztendős szakember, utalva arra, hogy 1954 után juthat ismét a legjobb nyolc közé világbajnokságon a svájci válogatott.

A két csapat eddig hat alkalommal találkozott, négy argentin siker mellett két döntetlen született, s a gólkülönbség is a dél-amerikai együttes fölényét mutatja: 14 gólt szereztek három svájci találattal szemben. Utolsó mérkőzésüket 2012-ben vívták, a 3-1-es argentin sikerrel zárult találkozón érte el első mesterhármasát a válogatottban Lionel Messi. Az FC Barcelona támadója minden tétmérkőzést figyelembe véve 396 találatnál jár, így akár már a vb-n megszerezheti 400. gólját.

A két együttes a torna legsportszerűbb csapatai közé tartozik: mindössze egy-egy sárga lapot kaptak a csoportkör három fordulója alatt.

A találkozó győztese a Belgium-Egyesült Államok mérkőzés továbbjutójával találkozik a negyeddöntőben.