Foci VB 2014 Brazília

2014.07.04. 14:25

Higuaín 8 perc alatt döntött, Belgium nem tudta megállítani Argentínát

A belgák a nyolc között búcsúztak, de így is visszakerültek a football-térképre. Az argentinok úgy is nyertek, hogy Messi nem sokat villogott a meccsen.

Argentína-Belgium 1-0 (1-0)

Negyeddöntő, Brazíliaváros, játékvezető: Nicola Rizzoli (olasz).

Argentína: Romero – Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta – Biglia, Mascherano, Di María  (Perez 33')– Lavezzi (Palacio 71'), Messi, Higuaín (Gago 81'). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Belgium: Courtois – Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen – Witsel, Fellaini – De Bruyne, E. Hazard (Chadli 75'), Mirallas  (Mertens 60')– Origi (Lukaku 60'). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots.

Gólszerző: Higuaín (8').

Sárga lap: Hazard (53'), Alderweireld (69'), Biglia (75').

2. félidő

90+5. perc: Micsoda helyzetben Belgium?! Mertens indítja Lukakut, aki nem lő, hanem bead az ötösről. Garay bevetődik Van Buyten elé, Witselé a kipattanó, de a tizenhatosról ellő a kapu felett!Ez a vége, Argentína jut tovább!

90+4. perc: Messi indul meg Courtois-val szemben, de az argentin belepörgeti a belga kapusba. A meccs ziccere volt.

90. perc: Perez marad a földön, miután csapattársával ütközött, jön a segítség. Gyorsan meggyógyul, 5 perc a hosszabbítás.

Foci vb 2014 negyeddöntő: Argentína-Belgium. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

88. perc: Basanta rúgta ki Fellaini elől a labdát, szöglet, ami Romero ölébe pattan.

86. perc: De Beuyne lövése Mascheranóról pattan ki. Szöglet, de Mertensnél fújnak lest.

83. perc: Zabaleta jobb oldalról, de középen magas Palaciónak.

81. perc: Gago jön a gólszerző Higuaín helyett. Nincs több csere.

76. perc: Mertens tekeri el balról a szabadrúgást, nem sokkal kerüli el a kaput.

75. perc: Verthongent kaszálja el Biglia, sárga. Közben csere is van, Hazard helyett jön Chadli.

72. perc: Fellainitől veszik el a labdát egy bedobás után, pedig elöl-hátul egy-egy argentin fogta.

71. perc: Palacio áll be Lavezzi helyére.

69. perc: Alderweireld nyújtott lábbal rúgja le Bigliát, sárga lap, és HA továbbjutnak, nem játszat, mert ez már a második.

68. perc: Behúzódnak az aegentinok, kezd nőni a belga nyomás. Elvégre lassan végjáték, ilyenkor szoktak gól rúgni.

65. perc: De Bruyne beadásából Garay majdnem csúsztatott egy öngólt, de Romero résen volt.

62. perc: Előbb szöglet, majd kirúgás lett egy belga szabadrúgás után. Fellaini ugyan nem ért labdához, de les miatt Argentína kapja a labdát.

61. perc: Fellaini érkezik Hazard beadására, de kicsit magasra fejelt.

60. perc: Lukaku és Mertens érkezik Origi és Mirallas helyett.

55. perc: A harmadik argentin szögletet Courtois simán szedi le simán, indulnak a belgák, de megint nincs semmi.Helyette kontrázik Higuaín, egyedül viszi végig, Courtois elfekszik, a fölső kapufáról vágódik ki a labda.

53. perc: Hazard tiporja el Zabaletát. Sárga a jutalma.

51. perc: Higuaín majdnem duplázott. A bal oldalról kacsázik be középre, visszahúzza, de elkerüli a kaput, Van Buyten lábába akadt meg. Szöglet.

50. perc: Vertonghen lövi telibe Zabaletát. Bedobás, de Vertonghen elhagyja a labdát, argentin dobás.

48. perc: Messi szabadrúgás, a labda eltekeredik a bal kapufa mellett.

47. perc: Higuaín hosszú indítását Kompany menti meg a vonalnál, de oda is pöccinti az argentinoknak.

46. perc: Folytatódik a meccs.

1. félidő

45+2. perc: Kibekkelik ezt a két percet, majd be is rekeszti az első félidőt az olasz játékvezető.

45. perc: Lavezzi erőből, Messi nem tudja levenni. 2 perc hosszabbítás.

43. perc: Messi szöglet, de Witsel kifejeli.

42. percVerthongen adja be balról, Garay fejel középről, ez igazán közel volt. Nem Romerón múlt...

40. perc: Messi ellövi, az argentinok csinálják a helyet neki, de centikkel eltekeri a jobb sarok mellett a labdát.

39. perc: Messi ügyeskedik 4 védővel szemben a tizenhatos vonalánál, de addig tekeredik, hogy fel is rúgják. Szabadrúgás, ez Messinek tökéletes hely. Be is áll az egész belga csapat Messi elé...

32. perc: Di Maria megint a földön, le is kell cserélni Perez jön helyette,  aki még egy percet sem játszott a vb-n.

28. perc: Di Maria indul meg, Kompany megy vele, az argentin lövésébe beleáll a belga. Di Mariát ápolni kell, azt nem tudjuk miért.

26. perc: De Bruyne távolról lövi át a sorfalat, most nyújtózkodnia kellett Romerónak. Ez végre egy jó belga támadás volt, de a kipattanó az argentinoké.

22. perc: Di María szépségdíjas megmozdulással sarokkal indítja a 16-os előtt Higuaínt, de ő nem számított erre.

17 perc: De Bruyne szöglet, majd Kompany az ötösről az égbe fejel.

15. perc: Belga szöglet, ez az első sarokrúgás a mérkőzésen. Olyan jól sikerült, hogy a másik oldalon gurul ki a labda.

14. perc: Courtois labdáját csak nézik a belgák, ahogy átszáll a pályán Romeróhoz.

13. perc: Kevin De Bruyne bombáz rá 18-20 méterről, de jócskán elkerüli a kaput.

12. perc: Alderweireld adja át keresztbe a labdát Vertonghennek, de a belga nem éri, megint nem jutnak lövőhelyzetbe a pirosmezesek.

8. perc: GÓL! Higuaín nem sokáig gondolkodott, amikor a tizenhatosnál megkapja a labdát, ugyanis senki nem volt előtte. A jobb sarokról kapásból kilövi a hosszú alsót. 1-0! Higuaín amúgy hatodik meccsén sikerült gólt lőnie. Meghálálta a bizalmat.

6. perc. Argentin szabadrúgás után Di Maria indul meg, de elhozzák a belgák.

3 perc: Messi indul középen, kiadja a bal szélre Lavezzinek, aki beadná középre Higuaínnak, de tisztáznak a belgák.

2. perc: Masceerano tépi hátulról Fellainit, aki megelégeli, és keményen eltolja az argentint. Belga szabad.

1. perc: Fehér-kék csíkos mezben az argentinok, a belgák piros-sárgában.

17.55 - A pályán a csapatok, kezdődnek a himnuszok. Előtte a csapatkapitányok olvassák fel szövegeiket a diszkrimináció ellen.

17.50 - A belga védő, Anthony Vanden Borre bajlódik sérüléssel, Thomas Vermaelen pedig felépült húzódásából. Steven Defour letöltötte eltiltását, Marcos Rojo viszont még nem, ahogy Sergio Agüero sem, de a kispadra már leülhet.

Argentína 24, Belgium pedig 28 év után juthat be a legjobb négy közé labdarúgó-világbajnokságon; a két csapat szombaton csap össze egymással a brazíliai torna negyeddöntőjében.

A belgák történetük során csak egyszer játszhattak vb-elődöntőt, 1986-ban éppen a későbbi aranyérmes argentinokkal szemben maradtak alul, Diego Maradona két gólja jelentette a győzelmet a dél-amerikaiaknak. Így ha most sikerül revánsot venniük a belgáknak, akkor ismét legjobb világbajnoki szereplésüket produkálják - a mexikói tornán végül a negyedik helyen végeztek, mivel a bronzmérkőzésen hosszabbítás után kikaptak a franciáktól.

Az argentinok 1986 mellett 1978-ban is elhódították a trófeát, legutóbb pedig 1990-ben jutottak a legjobb négy közé, amikor a fináléban 1-0-s vereséget szenvedtek a németektől. Azóta háromszor a negyed-, míg egyszer-egyszer a nyolcaddöntő és a csoportkör jelentette a végállomást a dél-amerikai sztárcsapat számára.

Mindkét együttes hasonló utat járt be a mostani vb-n, ugyanis csoportjukból favoritként ugyan, de nem túl meggyőző játékkal léptek tovább a legjobb 16 közé, majd a nyolcaddöntőben egyaránt hosszabbítás után harcolták ki a továbbjutást. Az argentinok a 118. percben szerzett Angel Di María-góllal nyertek a svájciak ellen, míg a belgák az amerikaiak felett diadalmaskodtak 2-1-re úgy, hogy a rendes játékidő 0-0-val ért véget.

A szombati összecsapás egyik kulcskérdése - akárcsak 1986-ban, Maradona esetében -, hogy a belgák meg tudják-e majd állítani a dél-amerikaiak vezérét, Lionel Messit, akit eddig mind a négy összecsapáson a mérkőzés legjobbjának választottak. A Barcelona négyszeres aranylabdás sztárja 91. alkalommal lesz válogatott, amivel utoléri a rangsorban legendás elődjét, Maradonát.

"Nem Lionel Messi, hanem Argentína ellen készülünk. A svájciak már megmutatták, hogyan kell védekezni ellenük, kiválóan futballoztak. Az argentinok gyakran három belső védővel és két szélsővel védekeznek, innen passzolják fel a labdát Di Maríának vagy Messinek, ám ilyenkor gyakran felborul az egyensúly a játékukban" - mondta Marc Wilmots, a belgák szövetségi kapitánya.

Az amerikaiak felett aratott győzelemmel a belga válogatott sorozatban hetedik tétmérkőzését nyerte meg, ami rekordbeállítás, így egy argentinok elleni sikernek duplán örülhetnének a szurkolóik.

Az argentin-belga negyeddöntő szombaton 18 órakor kezdődik Brazíliavárosban.