2018. 11. 16. péntek - Ödön 2°C | 12°C Még több cikk.

Chile ellőtte magát, Brazília 4-3-mal a legjobb nyolc között!

Az 1-1-es rendes játékidő után a hosszabbítás se döntött, a 3 büntetőt hibázó Chile mellett Hulk bakija is belefért a braziloknak. Ha a vb-címre hajtanak, azért jócskán kell javítani a teljesítményükön. Chile romokban.
Brazília-Chile 4-3 (1-1) (hosszabbítás után 1-1, tizenegyesekkel 3-2)

Nyolcaddöntő, Belo Horizonte, játékvezető: Howard Webb (angol).

Brazília:
Julio Cesar -Alves, Silva, Luiz, Marcelo - Fernandinho (Ramires 72'), Gustavo, Oscar (Willian 106)- Neymar, Hulk, Fred (Jo 64'). Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari.

Chile: Bravo - F. Silva, Medel (Rojas 108'), Jara, Mena - Aranguiz, Diaz, Vidal (Pinilla 87')- Sanchez, Vargas (Gutierrez 56'). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli.

Gólszerző: Jara (öngól 18') Alexis Sánchez (32').

Sárga lap: Mena (17'), Francisco Silva (40'), Hulk (50'), Luiz Gustavo (60'), Jo (93'), Pinilla (102'), Dani Alves (106').

Tizenegyesek

5. pár

Neymar
az utolsó brazil, szétrobban a stadion. Figurázik, de elfekteti Bravót, 3-2.

Hara a befejező chilei, szétrúgja a kapufát! Brazília jut tovább!

4. pár

Hulk jön a braziloknál, belevágja Bravóba! 2-1.

Diaz a piros-kékeknél, bevágja! 2-2.

A legjobb 8 közé jutásért: Brazília-Chile. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

3. pár

Marcelo lövését Bravo védi be, 2-0.

Aranguiz úgy bevágja, hogy Julio Cesar meg se tudott mozdulni. 2-1.

2. pár

Willian mellé rúgja! Marad az 1-0.

A. Sánchez Chilénél, Cesar ezt is fogja! Dárma van! 1-0.

1. pár

A brazilok kezdik a párbajt. David Luiz odaáll, be is vágja. 1-0.

Chilénél Pinilla jön, gyenge rúgás, pont középre, Julio Cesar véd! 1-0.

Hosszabbítás - 2. félidő

120+2. perc: Nem jó a szöglet, mindkét csapat tologatja a labdát, jönnek a tizenegyesek.

120. perc:

MAJDNEM VÉGE! Végre eljut a brazil kapuhoz Chile, Pinilla lövése a felső kapufáról vágódik ki. A másik oldalon Neymar indul meg, Hulk követi, kitolja Chile. Szöglet és még két perc hosszabbítás.

119. perc: A semmibe rúgdalják előre a labdát a chileiek, Brazília legalább támad. Vagyis próbál.

116. perc: 10 emberrel védekeznek a chileiek, David Luiz próbál átjutni a falon, vagy legalább a labdát átjuttatni. Egyik se megy túl jól. A chileiek a félpályán alig jutnak át, ők már a 11-esre készülnek ezek szerint...

113. perc: Diaznak készítik le a labdát, majd kirúgja a stadionból a labdát.

110. perc: Két chilei is a földön, letarolták őket a brazilok.

107. perc: Medelhez hívnak hordágyat, gyorsan letessékeli Webb a pályáról. Már így sincs ép hely a combjain. Helyette jön Rojas, aki még nem játszott a vb-n.

106. perc: Willian érkezik a brazilokhoz Oscar helyére.

Hosszabbítás - 1. félidő

105. +1. perc: Dani Alves ellen ítélnek szabadot, Pinillát tolta meg kicsit...nem volt tiszta eset. Sánchez messziről, jócskán mellé. Vége!

105. perc: A hosszabbítás hosszabbítása 1. perc lesz.

103. perc: Megint Hulk és megint Bravo. Mintha történne most már valami!

102. perc: Hulk tekeri be a jobb oldalról, Oscar fejese viszont gyenge, Bravo simán fogja. David Luizt buktatja, Pinilla, sárga és szabad.

100. perc: Semmi változás a játékban.

96. perc: Brazil szabadrúgás, Neymar sérelmezi. A felívelő labdát kifejelik a brazilok, chilei bedobás.

93. perc: Neymar szabadrúgás, de kifejelik. Jo rúgja fejen Bravót, ez nagyon csúnya volt...! Sárgát is kap érte.

91. perc: Chile kezdi a hosszabbítást.

2. félidő

90+3. perc: Hosszú, a másik oldalon is kimegy, onnan bedobásal jön Chile. Le is fújja Howard Webb a meccset, jön a hosszabbítás.

90+2. perc: Dani Alves tolja ki a hosszú chilei indítást, szöglet.

90. perc: Három perc a hosszabbítás. Aztán valószínűleg jön a kétszer 15 perc is.

87. perc: Vidal helyett Pinilla érkezik.

86. perc: Füttykoncert a stadionban, szinte áll a játék.

84 perc: Hulk a jobb szélen, kiüti Bravo, de kipattanó a braziloké, Jo a másik oldalról, erre ráhasal a kapus.

81. perc: Éledezünk! Dani Alves labdájára ugrik fel Neymar, de pont középre, Bravo ölébe fejeli a labdát.

74. perc: Végre egy akció, Jo vetődik be Hulk labdájára, de kihagyja, pedig kb 3 méterre állt a kaputól.

72. perc: Ramires jön Fernandinho helyére.

67. perc: Hulk dől el a 16-oson belül, kicsit reklamál, de nincs 11-es.

64. perc: Fred helyett jön Jo a braziloknál. Aranguiz közelről lövi telibe Julio Cesart, ez meleg volt. Chilei szöglet, Cesar leszedi a levegőben a beívelést.

63. perc: Újabb szabálytalanság, most már minden percre jut egy.

60. perc: A braziloknál sem játszhat továbbjutás esetén Luiz Gustavo, aki begyűjt egy sárgát. Vidalt tarolta le.

57. perc: Vargast hozzák le a chileiek, Gutierrez jön helyette.

55. perc: Hulk kapja a labdát a kapu előterében, eltolja Bravo mellett, aki nem is mozdul, hiszen az összes chilei kezet reklamál. Webb is kezet fúj, nem ér a gól, sárgát viszont kap.

49. perc: Fernandinho labdája tart a jobb felső felé, de elkerüli végül a kaput.

48. perc: Vidal tekeri rá, Cesar öklözi ki.

47. perc: Vidal indul meg a jobb oldalon, David Luiz mellett nem tud elmenni, mert a brazil felborítja. Szabadrúgás.

46. perc: A brazilok kezdték a második félidőt, nem volt csere egyik oldalon sem.

A brazilok folyamatosan nyomás alatt tartja Chilét, akik többnyire azzal is küzdenek, hogy megtartsák a labdát. De ez igaz a brazil védőkre is, ugyanis az első hibát meg is torolta Chile, a másodikból majdnem vezetést szereztek. Nem változik az az elterjedt álláspont, hogy a brazil védelem nem túl acélos. De van egy Neymaruk elöl...

1. félidő

45+2. perc: Diaz szöglete után jöhet a ráadás. Ezt is Diaz rúgja, kirúgják a védők, majd távolról Mena küldi vissza.

45+1. perc: Kétszer egymás után eladják a labdát a brazilok, Aranguiz pókfocizik Ceasrral és három védővel. Jön az első chilei szöglet.

45. perc: Újabb brazil akció a végén, megint Neymartól indul, de nagyon kisodródik, Fred és Fernandinho pedig csak egymást zavarta. Chilei bedobás.

43. perc: Brazil szöglet, Neymar labdája átkacsázik a túloldalra. Közben kiderül, hogy 2 perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Vidal lövését védi Cesar. Dani Alves legalább 30-ról küldi rá, Bravo ujjperccel tolja ki.

40. perc: Neymar kap óriási labdát, a cselezgetés után Fred vágja mellé, meg vissza is zárnak a chileiek. Mondjuk majdnem megint öngól lett. Közben Francisco Silva is besárgul, ő sem játszhat, ha továbbmennek a chileiek.

36. perc: Majdnem megint vezetnek a brazilok. Oscar jobboldali beadását Neymar fejeli, de Francisco Silva hátán megpattant a labda és elpattog a kapufa melleett.

32. perc: GÓL! Egyenlít Chile! Hulk a bedobás után röviden adja vissza, Vargas szerzi meg a labdát, beadja Alexis Sánchez elé, aki szépen eltolja a hosszúba a labdát Thiago Silva lába alatt. Cesar nem védhette már. 1-1.

31. perc: Vidal kapott jó labdát a 16-os sarkánál, de négy brazil állta körül. Elég nyomasztó.

29. perc: Neymar megint lent marad, Vidal lépett be elé. Most kell ápolni.

27. perc: Chile nem sokat találkozik a labdával. Ha mégis, akkor rövid időn belül elveszik a brazilok.

26. perc: Megint Neymar tör előre a védők gyűrűjében, de alig tudják követni. Szerencsétlenül ér a labdához, szépen elgurul a kapu előtt.

24. perc: Közben mégis öngólnak titulálják a gólt, Jara ért bele szerencsétlenül.

22. perc: Chilei szabadrúgás, megint kifejelik a brazilok.

18. perc: GÓL! Baloldali Neymar szöglet után Silva fejeli tovább a labdát, David Luiz tolja tovább. Vagy egy chilei. A brazilnak írják a gólt egyelőre. 1-0.

17. perc: Mena kap sárgát kezezésért, és ha továbbjutna Chile, nem játszhatna, mivel már van egy sárgája.

16. perc: Neymar tör ki két védő között, lőhetett volna de a 16-oson belül megáll, visszazárnak a chileiek, érkeznek a brazilok, de a keresztlabda hosszú.

15. perc: Szabadrúgás a 16-os oldaláról, Neymar a labda mögött. Rátekeri, de Bravo kiugrik érte és leszedi.

13. perc: Hulkot sodorták el a tizenhatoson belül, kicsit lent marad, de Webbet nem hatja meg, nincs se lap, se tizenegyes. Nehezen viseli a közönség.

11. perc: Jön a chilei helyzet is, Julio Ceasrnak kell Sanchez labdájára hasalnia.

7. perc: Neymart kell ápolni, addig le is zavarja a bíró.

6. perc: Az első igazi helyzet, Marcelo távolról, de elkerüli a kaput a labda. Így is hatalmas az üdvrivalgás.

4. perc: Aránguiz akad fent Fernandinhón, nincs lap.

2. perc: Chilei szabadrúgás a kapu elé, de Vidal labdáját kifejelik a brazil védők. Lerohanni nem tudják a piros-kékeket, sokan maradtak hátul.

1. perc: Chile kezdi a találkozót, de Webbenk 13 másodperc után meg kell állítania a játékot szabálytalanság miatt.

17.55 - Pályán a játékosok, előbb a chilei, majd a brazil himnusz szól. Kicsit kifütyülték egymást a felek, főleg miután mindketten maguk fejezték be a himnuszukat.

17.50 - Chile legutóbbi két nyolcaddöntőjét is a brazilok ellen bukták el, mondjuk elég rendesen. Talán most változik a helyzet látva a formájukat, bár tegyük hozzá az is érdekes lenne, ha Neymarék a hazai rendezésű vb-n kapnának ki.

Hangolnak. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

Szombat este a házigazda brazil és a chilei válogatott összecsapásával megkezdődik a labdarúgó-világbajnokság egyenes kieséses szakasza. A statisztikák alapján a selecao nem is kívánhatott volna magának jobb ellenfelet, azonban a mostani rivális elleni találkozója minden bizonnyal az eddigi legnehezebb lesz a tornán.

A brazilok a vb-k történetében háromszor találkoztak a chileiekkel az egyenes kieséses szakaszban, mérlegük pedig makulátlan: 1962-ben az elődöntőben 4-2-re győzték le a házigazda chileieket, majd 1998-ban és 2010-ben is a 16 között búcsúztatták riválisukat, Franciaországban 4-1, Dél-Afrikában pedig 3-0 volt a végeredmény.

A két csapat története során 68 alkalommal találkozott egymással, 48 brazil siker mellett mindössze hét chilei győzelem született, s 13 döntetlen. Ráadásul a brazilok hazai környezetben még sosem kaptak ki a chileiektől, legutóbb 2000-ben világbajnoki selejtezőn maradtak alul.

"Brazília gyakran volt Chile mumusa, de a futball változik, felnőtt egy új generáció. A világbajnokok ellen már nyertünk, a házigazdát is le tudjuk győzni" - nyilatkozta Arturo Vidal, a chilei középpálya "motorja", aki a csoportkör zárófordulójában pihent a hollandok ellen. A brazil csapaton várhatóan változtat Luiz Felipe Scolari szövetségi kapitány, és védekező középpályásként Fernandinhónak szavaz majd bizalmat Paulinhóval szemben.

"Fernandinho kiválóan szállt be a kameruniak ellen, nagyszerűen védekezett és a támadó passzaival több helyzetet is ki tudtunk alakítani" - mondta a szakember.

A tréner a chileiekkel kapcsolatban megjegyezte, előzetesen nem számított arra, hogy a világbajnok spanyolok és a hollandok ellen képesek lehetnek a továbbjutásra, ám látva a teljesítményüket, egyáltalán nem meglepő, hogy ott vannak a legjobb 16 között.